Vládou podporované vakcinační slibně proti běžným nozokomiálních infekcí

Pozadí

Předběžná zjištění

theernment je podporovat rozvoj NDV-3, přičemž první kandidátní vakcína pro zobrazení “cross-království” ochranu jak proti houbovým a bakteriálním patogenům. V různých předklinických a klinických pokusů, NDV-3 ukázala účinnost proti Candida a Staphylococcus aureus infekce.

V posledních letech, houby se ukázaly jako hlavní zdroj onemocnění, zejména u lidí, kteří jsou imunokompromitovaným nebo hospitalizovaných na zdravotním stavu. Ve stejné době, odolné vůči antibiotikům bakteriální infekce byly také na vzestupu ve zdravotnických zařízeních v části kvůli overprescription antibakteriálních léčiv. V současné době nejsou k dispozici žádné licencované vakcíny k prevenci Candida nebo Staphylococcus aureus infekce. V případě lidské klinické studie jsou úspěšné, NDV-3 by mohl být první vakcína svého druhu na ochranu proti oběma typům infekce.

Význam

Candida je nejčastější příčinou plísňových infekcí u lidí. Je zodpovědný za způsobení kandidóza, která zahrnuje vaginální kvasinkových infekcí a orální infekce známý jako drozd. Ve vzácných případech, Candida může způsobit invazivní kandidóza, který nastane, když Candida kvasinky vstoupit do krevního řečiště. Candida je čtvrtou nejčastější příčinou nosokomiálních infekcí krevního řečiště ve Spojených státech, v závislosti na theernment.

Další kroky

Bakterie Staphylococcus aureus je gram-pozitivní bakterie, která je jednou z hlavních příčin nozokomiálních infekcí. S. aureus je často v lidském respiračním traktu a na kůži, a je nejčastějším typem bakterií způsobit Staph infekce, včetně meticilin-rezistentní S. aureus, nebo MRSA. S. aureus je také významnou příčinou chirurgických nebo traumatických infektem, diabetické kožními lézemi, infekcí krevního řečiště, zápal plic a endokarditida. Zvýšená hospitalizací související s infekcí S. aureus rezistentních mají významný vliv na lidské zdraví, což vede k delší pobyt v nemocnici, více komplikované zpracování, a zvýšené mortalitě.

Na začátku roku 1980, theernment financované studie k určení, jak se lepí na Candida a proniká endotelové buňky, vrstvu buněk, které tvoří výstelku krevních cév. Tento výzkum vedl k objevu několika adhezivních proteinů, která poskytla ochranu proti plísním při testování na myších. S další podporou ze theernment pro další preklinické testování, NDV-3 se ukázal jako vedoucí kandidát vakcíny po letech vyhodnocení různých kandidátů.

Reference

Předklinické studie prokázaly, že NVD-3 chrání myši z různých druhů Candida, stejně jako S. aureus. Antigen použitý v NDV-3 průzkumné vakcíny pro indukci imunitní odpovědi — nazývá Als3is nejúčinnější člena rodiny proteinů Als při ochraně myší z Candida a S. aureus infekce.

Ve fázi I klinické studie sponzorované NovaDigm Therapeutics, cross-ochranný testovaném Vakcína byla dobře tolerována, trezorem, a indukované silné protilátky a odpovědí T-buněk. Vakcína působí tak, že posílením molekulární a buněčné imunitní obranyschopnost pokožky. Fáze I / II klinické studie v současné době hodnotí schopnost NDV-3, aby se zabránilo vaginální kandidóza u žen s rekurentní vulvovaginální kandidóza.

Ve studii publikované v roce 2014 v Proceedings of the National Academy of Sciences, vědci uvádějí, že NDV-3 byl schopen mobilizovat imunitní systém k boji off MRSA kožní infekce v experimentálním modelu. Vědci zjistili, Vakcína působí tím, že zvyšuje molekulární a buněčné imunitní obranyschopnost kůže v reakci na MRSA a jiné bakterie S. aureus v modelech onemocnění.

Vakcína pro prevenci nebo minimalizaci infekcí způsobených Candida a S. aureus by mohly mít velký prospěch pacientů, zejména těch s vysokým rizikem infekce, jako osoby s oslabeným imunitním systémem a jednotlivcům s opakujícími se infekcemi. MRSA je odolná vůči mnoha antibiotikům, a infekce může někdy přetrvávají nebo se znovu objeví po ukončení léčby. U pacientů s přetrvávající infekcí Candida, NDV-3 by mohla poskytnout lepší dlouhodobou kontrolu příznaků.

NDV-3 byl licencován NovaDigm Therapeutics, Inc., a Fáze I / II klinické studie v současné době hodnotí schopnost klinicky hodnoceného vakcína, aby se zabránilo vaginální kandidóza u žen s opakujícími se vaginálních kvasinkových infekcí. Antimykotické vaginální čípky nebo krémy často léčí vaginálních kvasinkových infekcí, ale nebrání budoucím infekcím. Někdy lidé vytvářejí recidivující nebo odolné proti infekcím. U těchto jedinců, vakcína by bylo ideální, aby se zabránilo častým ohnisek.

Čísla z klinických studií: NCT01447407, NCT01273922, NCT01926028

Yeaman MR et al. Mechanismy NDV-3 účinnost vakcíny v kůži ve srovnání s MRSA invazivní infekce. Proceedings of the National Academy of Sciences DOI: 10,1073 / pnas.1415610111 (2015).