vládní vědci stanovení možného mechanismu virem indukované poškození mozku

La Crosse Virus využívá imunitní systém proteiny indukovat smrt nervových buněk

Pozadí

Vědci vědí, že časné imunitní odpovědi na virové infekce mohou inhibovat replikaci viru. Ale nová studie fromernment ernment) vědců naznačuje, že v mozku, stejný proces může vést ke zničení neuronů, informace pro zpracování buňkách centrálního nervového systému. Výsledky jsou popsány v online 14.března 2013, vydání imunity.

La Crosse virus (LACV) je známo, že infikují neurony a způsobit poškození mozku. Objeven v roce 1963 ve Wisconsinu, LACV je častou příčinou encefalitidě, nebo otok mozku u dětí mladších 16 Existuje asi 80 případů závažného onemocnění LACV ve Spojených státech každý rok. Kromě toho, méně závažné případy LACV jsou výrazně podhodnocena či nedostatečně diagnostikována, podle theernment. Neexistuje žádná specifická léčba viru La Crosse. Komáři šíření viru z drobných hlodavců, jako jsou chipmunks a veverky, na člověka. LACV je fatální v méně než 2 procenta případů, ale také to může vést k záchvaty, bezvědomí, ochrnutí a dalších neurologických poruch.

Výsledky studie

Studiem LACV infekcí v buněčných kulturách neuronů a u myší, vědci z theernment zjištěno, že LACV používá protein nazývaný Mavs pro aktivaci časné imunitní odpovědi. Oni pak ukázal, jak Mavs vyvolává další bílkovina imunitního systému, SARM1, zabít neuronů (SARM1 váže na zdroj energie poškozuje mitochondrií-buněk “). Ve studijní modely, kde vědci odstraněny SARM1, podstatně méně neurony zemřela navzdory podobným LACV infekce.

Význam

Za normálních okolností, Mavs stimuluje imunitní systém k produkci interferon typu 1, která omezuje nákazu replikaci a šíření. V neuronech, ale Mavs výsledky aktivačních smrti neuronu indukcí produkce SARM1.

Aktivace časné imunitní odpovědi je běžné v řadě neurologických onemocnění, od Alzheimerovy choroby na virové encefalitidy. Tím, že ukazuje, že tyto časné imunitní reakce může vyvolat smrti neuronů v mozku, tato studie naznačuje, že aktivace SARM1 mohl dělat totéž v jiných neurologických onemocnění.

Další kroky

V theernment vědci v plánu zjistit, zda SARM1 způsobí neuronální smrt v jiném neurologickým onemocněním. Tato skupina je také důvod, proč zkoumání neuronů v mozku, jsou citlivé na této dráze buněčné smrti, zatímco jiné druhy buněk v mozku nejsou.

Mukherjee et al. Aktivace vrozeného signální molekuly Mavs od infekce Bunyavirus zvyšuje aktivaci adaptéru proteinu SARM, což vede k neuronální smrti. Imunita DOI: 10,1016 / j.immuni.2013.02.013 (2013).

Odkaz