vládní studie popisuje zátěž hepatitidy C v Indii

Studie lidí, kteří drogy injekčně Nejdůležitější údaje Vysoký nemocí Prevalence, špatný přístup ke zdravotní péči

Pozadí

Studie podporovaná theernment ukazuje, že přibližně jedna třetina lidí, kteří injekčně užívají drogy v Indii je nakaženo virem hepatitidy C (HCV), a více než jeden z deseti nakažených virem jak HCV a HIV. Vědci zjistili, že většina z těchto HCV infikovaných lidí si nejsou vědomi svých infekcí a nedostávají péči. Výsledky publikované on-line na 3. prosince 2014 v Lancet Infectious Diseases, zdůrazňují potřebu pro programy ke zlepšení informovanosti a snížit progresi hepatitida C a přenos v Indii a dalších zemích s nízkými a středními příjmy.

HCV infekce způsobuje pomalu postupující onemocnění jater, které, pokud se neléčí, může vést k selhání jater nebo rakoviny. Vědci odhadují, že přibližně 90 procent lidí s HCV na celém světě žije v zemích s omezenými zdroji, ale málo je známo o nemocnosti a přístupu ke zdravotní péči v těchto nastavení. Ačkoli většina lidí HCV infikovaných lze vyléčit s řádnou léčbu, aktuální HCV léky jsou buď nedostupné nebo příliš drahé v Indii.

Výsledky studie

V současné studii, vyšetřovatelé rozhovor s více než 14.000 lidí, kteří drogy injekčně v 15 městech v Indii a testovány je pro HCV a HIV. Výzkumníci v čele s Sunil Solomona, Ph.D., z Johns Hopkins University School of Medicine, a Thomas C. Quinn, MD, z theernment Laboratoř imunoregulaci, zjistil, že 37 procent účastníků bylo HCV infikovaných a 13 procent bylo infikováno jak HCV a HIV.

Význam

Méně než polovina účastníků studie nikdy neslyšel hepatitidy C a nakažených HCV, pouze jeden z dvaceti byli vědomi své postavení. Žádný z těchto nakažených lidí viděl lékaře nebo léčeni pro podmínku. Více než jedna třetina účastníků HCV infikovaných označena vysokou spotřebu alkoholu, který může urychlit poškození jater a ke snížení účinnosti léčby. Přibližně polovina hlášeny sdílení jehel, je významným rizikovým faktorem pro VHC.

Zjištění odhalují vysokou zátěž infekce HCV, spojený s nedostatkem povědomí a špatným přístupem ke zdravotní péči, mezi lidmi, kteří injekčně užívají drogy v Indii.

Další kroky

Autoři naznačují, že zdravotnické orgány v Indii by měla být zahájena navyšování úsilí o zvýšení povědomí o HCV, zlepšení přístupu k testování HCV, a snížit rizikové chování. Tyto snahy sníží hepatitidy C zátěž a pomoci zajistit, aby HCV infikovaných lidí se podílí na péči, když budou k dispozici léčby.

Solomon SS, Mehta SH, Srikrishnan AK, Solomon S, McFall AM, Laeyendecker O, Celetano DD, Iqbal SH, Anand S, Vasudevan CK, Saravanan S, Lucas GM, Kumar MS, MS Sułkowski, Quinn TC. Zátěž způsobená chorobami viru hepatitidy C a přístupu ke službám hepatitidy C viru u lidí, kteří injekčně užívají drogy v Indii: a průřezová studie. The Lancet Infectious nemoci (2014).

Reference

Sarna A, Panda S. HCV u lidí, kteří injekčně drogy: zanedbaný epidemie. The Lancet Infectious nemoci (2014).

Studie byla vedená výzkumníky z theernment, Johns Hopkins University, a YR Gaitonde centrum pro výzkum AIDS a vzdělávání v Chennai, Indie. Práce byla podpořena Úřadem pro výzkum AIDS, Národního institutu pro zneužívání drog a theernment všechny komponenty ofernment.