vaření s bylinkami

Jídlo by to mnohem méně chutné, kdyby nebylo zázraky bylin. Myslíš, že mexické jídlo bez koriandrem či pestem bez bazalky. Byliny povýšit každé jídlo, ať už se jedná míchaná vejce, salát, grilované zeleniny, vinaigrette, nebo maso.

Čerstvé bylinky se nejlépe přidá na konci procesu vaření. Přidávání je příliš brzy oslabuje jejich podstatu. Například, přidám čerstvý rozmarýn s mými pečenými bramborami v posledních 10 minutách pražením; Můžete zvednout náladu chuť a vzhled většiny slaných pokrmů pokropením čerstvé nebo sušené bylinky na talíři před podáváním; Skladovat čerstvé bylinky v chladničce, a to buď ve sklenici vody nebo zabalené v vlhkým papírovým ubrouskem v plastovém obalu; Sušené byliny ztrácejí svou účinnost po jednom roce. Je to dobrý nápad nahradit lahve, které byly po dlouhou dobu; Použijte bylinky místo soli, aby udrželo svou spotřebu sodný. Se všemi extra chuť, nebude chybět sůl; Když recept vyžaduje bylin, znamená to, sušené byliny, pokud není uvedeno jinak. Čerstvé mohou být použity na místě sušené, ale zvýšit množství, aby se na méně koncentrované příchutí čerstvých bylinek; Při vytváření bylinných kombinací, vyvážit silné byliny s jemným jedním až získáte zkušenosti, ve kterém bylinky dobře spolupracují.

Jsou také sen Dieter přijít pravdivý. Tyto jemné listy a lusky jsou prasknutí s příchutí ještě neobsahují jediný kalorií. A jaké bylinky nedostatek kalorií, které tvoří v pro boj s chorobami phytochemicals.

Nejen to, ale byliny mohou pomoci vyplnit mezery na “chuť”, když se snížit nebo odstranit tuk, cukr a sůl z vašich oblíbených receptů. A lidé, kteří nejsou velcí fanoušci zeleniny mohou najít přídavek byliny nebo dva zruší zeleninu na zcela novou úroveň.

Další výhodou je, že velkorysý příchutě s bylinkami a kořením může pomoci dieters spokojeni s méně potravy. Jídla prasknutí s příchutí mají tendenci být více uspokojující, a pokud budete jíst pomalu, mohli byste být překvapen, jak málo potravy, co skutečně potřebujete dostat, že pocit sytosti.

Podšívka naše skříně v malých lahvičkách jsou známé sušila a koncentrovala byliny, které jsme obvykle používají při vaření. Také k dispozici na trhu – nebo pěstování mimo kuchyňského okna – jsou čerstvé bylinky, více jemně ochucený a více oko -appealing než sušených odrůd.

Bez ohledu na typ si vyberete, byliny jsou základní ingredience pro nějaké velké kuchaře. Když se podíváte na většinu jakéhokoliv menu v restauraci, budete pravděpodobně vidět, že v kuchyni používá byliny značně.

Bavte se s bylinkovým; experimentovat s různými kombinacemi objevovat nové způsoby, jak zlepšit vaše jídlo. Ale dávat pozor, aby přemoci své jídlo s příliš mnoho jakéhokoli byliny nebo příliš mnoho druhů bylin. Jemně ochucené potraviny, jako jsou mořské plody, vejce a bílé omáčky, stačí pouze lehký dotek chuti zkrášlení. Vydatnější jídla, jako maso, postavit se dobře těžší ruce s bylinkami.

Při prvním spuštění vaření s bylinkami, moje rada je začít s mírnějšími typů – petržel, pažitka, kerblík a mátou – pak postupují do “střední” bylinek – bazalky, estragonu, tymián, oregano a – a nakonec silnější příchutí ty, jako je rozmarýn, bobkový list, a šalvěje.

Zde je několik tipů, které vám pomohou získat co nejvíce z vaření s bylinkami

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky