skořicová kůra: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Batavia Cassia, skořice Batavia, Cannelier de Ceylan, Cannelle de Ceylan, Cannelle de SaĆÆgon, Cannelle du Sri Lanka, Ceylon Cinnamon, Ceylonzimt, Ceylonzimtbaum, Cinnamomum verum, Cinnamomum zeylanicum, Corteza de Canela, Dalchini, C ‰ corce de Ca ..; Viz Všechny názvy Batavia Cassia, Batavia skořice, Cannelier de Ceylan, cannelle de Ceylan, cannelle de SaĆÆgon, cannelle du Srí Lanka, Ceylon skořice, Ceylonzimt, Ceylonzimtbaum, Cinnamomum verum, Cinnamomum zeylanicum, Corteza de Canela, Dalchini, C ‰ corce de cannelle , Laurus Cinnamomum, Madagaskar Cinnamon, Padang-Cassia, skořice Panang, Saigon Cassia, Saigon Cinnamon, Sri Lanka skořice, Thwak, tvak; Anonymní

Skořice pochází ze stromu. Lidé využívají kůru, aby lék; Skořicové kůry se používá pro gastrointestinální (GI) nevolnost, průjem, a plyn. To je také používáno pro stimulaci chuti k jídlu, k infekcím způsobeným bakteriemi a parazitickými červy, a pro menstruační křeče, nachlazení a chřipky (chřipka); Kůry skořice, jako součást přípravy s více složek, se aplikuje na penis pro předčasné ejakulace; V potravinách, skořice se používá jako koření a jako agent příchuti v nápojích; Ve zpracovatelském průmyslu, skořice olej se používá v malých množstvích v zubní pastě, ústní vody, kloktadel, pleťové vody, mastí, mýdel, detergentů a dalších farmaceutických přípravků a kosmetiky; Existuje mnoho různých typů skořice. Cinnamomum verum (skořice Ceylon) a Cinnamomum aromaticum (Cassia skořice nebo čínské skořice) se běžně používají. V mnoha případech je skořice koření zakoupit v obchodech s potravinami obsahuje kombinaci těchto různých typů skořice. Viz samostatný seznam pro Cassia skořice.

Nalezené v skořicové kůry oleje jsou myšlenka ke snížení křeče, snižovat plyn (nadýmání) a stimulují chuť k jídlu. Skořice také může zvýšit průtok krve. Skořicové kůry také obsahuje chemickou látku, která by mohla fungovat jako inzulín na snížení hladiny cukru v krvi. Nicméně, tyto účinky jsou myšlenka být poměrně slabé; Tam jsou také složky v skořicové kůry zvané třísloviny, které by mohly pomoci rány tím, že působí jako svíravý, a také zabránit průjem.

Možná Efektivní fo; Předčasná ejakulace. Některé důkazy naznačují, že konkrétní krém obsahující skořici a mnoho dalších složek by mohlo zabránit předčasné ejakulace; Nedostatečná Evidence fo; Senná rýma (alergická rýma). Z výzkumu vyplývá, že při konkrétní produkt (ClearGuard Access Business Group, LLC), který obsahuje skořicové kůry extrakt, Acerola ovocný koncentrát a práškové španělské jehly může zmírňovat příznaky senné rýmy a lidi s sezónní alergie; Kvasinková infekce (kandidóza). Brzy výzkum naznačuje, že při pastilky, které obsahují skořicové kůry po dobu jednoho týdne, může zvýšit kvasinkových infekcí v ústech, podmínka také známý jako drozd, u některých lidí s HIV; Syndrom dráždivého tračníku (IBS). Předčasné výzkum naznačuje, že konzumace vzorec, který obsahuje skořicové kůry, borůvky, kluzký jilm kůry, a Řepík dvakrát denně po dobu 3 týdny může zvýšit funkce střev a snížení bolesti břicha, nadýmání a namáhání u lidí s IBS; Otrava jídlem (Salmonella infekce). Konzumovat skořice kůra může pomoci léčit infekce salmonely; diabetes; Průjem; infekce; Worm parazitární onemocnění; Nachlazení; Chřipka; Žaludeční nevolnost; Plyn (plynatost); křeče; stimulace chuti k jídlu; Menstruační nepohodlí. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit skořicové kůry pro tyto účely.

Konzumace skořicové kůry v potravinářských množstvích je pravděpodobné, že SAFE. Skořice kůra je možná SAFE pro většinu lidí, pokud jsou užívány ústy v množstvích používaných v medicíně. Tyto částky jsou o něco vyšší než množství obsažených v potravě. Nicméně, skořice kůra je možná UNSAFE, pokud jsou užívány ústy ve velkých množstvích. Také, přičemž skořicovou silici ústy je možná nebezpečné. Olej může být dráždivé pro pokožku a sliznice, včetně žaludku, střeva, a močových cest. To může způsobit nežádoucí účinky, jako je průjem, zvracení, závratě, ospalost, a jiní; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení: Konzumace skořicové kůry je pravděpodobné, SAFE, pokud jsou užívány v potravinářských množstvích během těhotenství a kojení. Neužívejte větší množství skořicové kůry, pokud jste těhotná nebo kojíte. Není dostatek poznatků o bezpečnosti při větší množství; Diabetes: Skořice kůra by mohly snižovat hladinu krevního cukru u lidí s diabetem 2. typu. Dávejte pozor na příznaky nízké hladiny krevního cukru (hypoglykémie) a sledovat hladinu cukru v krvi opatrně, pokud máte cukrovku a používat skořicové kůry; Chirurgie: Skořice kůra mohou mít vliv na hladinu cukru v krvi a může také ovlivňovat krevního cukru v průběhu a po operaci. Přestat brát skořice nejméně 2 týdny před plánovaným operaci.

Skořicová kůra může dojít ke snížení hladiny cukru v krvi. Diabetes léky jsou také použity ke snížení hladiny cukru v krvi. Vezmeme-skořicové kůry spolu s diabetem léky může způsobit hladina cukru v krvi jít příliš nízká. Sledovat hladinu cukru v krvi pečlivě. Možná je třeba změnit dávku vašeho diabetu léky; Některé léky používané k léčbě cukrovky patří glimepirid (Amaryl), glyburid (DiaBeta, Glynase PRESTAB, Micronase), inzulín, pioglitazon (Actos), rosiglitazon (Avandia), chlorpropamid (Diabinese), glipizidu (Glucotrol), tolbutamid (Orinase) a další ,

Příslušná dávka skořicové kůry závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro skořicové kůry. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Agricultural Research Service. Dr. vévodovi phytochemical a Ethnobotanical databází. K dispozici na adrese: www.ars-grin.gov/duke/~~pobj.

Anderson RA, Broadhurst CL, Polansky MM, et al. Izolace a charakterizace polymerů polyfenolů Type-A z skořicí s inzulinu podobný biologickou aktivitu. J Agric Food Chem 200; 52: 65-70.

Blumenthal M, Goldberg A, Brinckmann J., eds. Bylinné medicíny Expanded komise E monografií. Newton, MA: Integrační medicína Communications, 2000.

Choi HK, Jung GW, Moon KH, et al. Klinická studie SS-krém u pacientů s celoživotním předčasnou ejakulací. Urologie 200; 55: 257-61.

Corren, J., Lemay, M., Lin, Y., Rozga, L., a Randolph, R. K. klinické a biochemické účinky kombinace botanické produktu (ClearGuard) pro alergii: pilotní randomizované dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie. Nutr.J 200; 07:20.

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Hawrelak, J. A. a Myers, S. P. Vliv dvou přírodní medicíně formulací na příznaky syndromu dráždivého tračníku: pilotní studie. J Altern dodatek Med 201; 16 (10): 1065-1071.

Jarvill-Taylor KJ Anderson RA, Graves DJ. Hydroxychalkonu odvozený od skořicové funkcí, jako mimetika inzulínu v 3T3-L1 adipocyty. J Am Coll Nutr 200; 20: 327-36.

Kanerva L, Estlander T, Jolanki R. povolání alergická kontaktní dermatitida z koření. Kontaktní dermatitida 199; 35: 157 až 62.

Khan A, Safdar M, Ali Khan M, et al. Skořice zlepšuje glukózu a lipidy lidí s diabetem 2. typu. Diabetes Care 200; 26: 3215-8.

Onderoglu S, S Sozer, Erbil KM, et al. Vyhodnocení dlouhodobých effcts ze skořicové kůry a olivového listí na toxicitu indukovanou streptozotocinem podání krysám. J Pharm Pharmacol 199; 51: 1305-1312.

Pilapil VR. Toxické projevy skořicovou silici požití u dítěte. Clin Pediatr (Phila) 198; 28: 276 ..

Quale, J. M., Landman, D., Zaman, M. M., Burney, S., a Sathe, S. S. In vitro aktivita proti Cinnamomum zeylanicum azolová odolných a citlivých druhů Candida a pilotní studie skořice pro orální kandidózy. Am J Med Chin 199; 24 (2): 103-109.

Rosti L, Gastaldi G. Chronická salmonelóza a skořice. Pediatrie 200; 116: 1057.

Verspohl EJ, Bauer K, Neddermann E. antidiabetické účinek Cinnamomum cassia a Cinnamomum zeylanicum in vivo a in vitro. Phytother Res 200; 19: 203-6.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ĀTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese