puchýř chirurgie

Puchýř chirurgie obecně zahrnuje řez v horní nebo boční straně palcového kloubu a odstranění nebo přeskupení měkkých tkání a kostí. To se provádí k úlevě od bolesti a obnovit normální zarovnání do kloubu. Malé dráty, šroubky nebo desky mohou být použity k držení kosti na svém místě. Neexistují žádné záruky, že puchýř chirurgie bude plně uleví od bolesti.

Obvyklá doba zotavení po operaci puchýř 6 týdnů do 6 měsíců, v závislosti na množství měkkých tkání a kostí ovlivněny. Kompletní uzdravení může trvat tak dlouho, jak jeden rok.

Možná budete chtít, aby zvážila operaci, kdy

Po operaci, vaše schopnost chodit a dělat jiné činnosti, je pravděpodobné, že zlepší. Palce spoj je obecně méně bolestivé a, v důsledku toho pohybuje lépe. Po nařezání se uzdravil a otok šel dolů, špička může vypadat normálnější než dříve.

Rizika zahrnují chirurgii

Zamyslete se nad následující při rozhodování o puchýř chirurgie

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

William H. Blahd, Jr., MD, FACEP – Emergency Medicin; Gavin W. G. Chalmers, DPM – Podiatry a Podiatric chirurgie

14.listopadu 2014

Maximalizovat své péče o pleť rutina vypadat teď mladší.

Regionální anestetikum, které má vliv pouze na nohu se běžně používá pro puchýř chirurgie. Sedativa mohou být také použity v průběhu řízení; Postup obvykle trvá hodinu nebo více, v závislosti na typu operace; Puchýř opravy se obvykle provádí ambulantně.

Odstranění části metatarzu (část nohy, která je vypouklé ven). Tento postup se nazývá exostectomy nebo bunionectomy; Přeskupení měkkých tkání (vazy) kolem palce spojit; Tvorba malé řezy v kostech (osteotomie) a pohybuje se kosti do více běžného Positio; Odstranění kosti od konce prvního metatarzu, který spojuje se základnou palce (metatarzofalangeální kloubu). Na metatarzofalangeálního kloubu, oba palce a metatarzů kosti jsou přetvořeny (resekce kloubu); Fusion (artrodéza) z palce spojit; Fúze kloubu, kde metatarzální kost se připojí v polovině-noha (Lapidus postup; Implant vložení zcela nebo zčásti z umělého kloubu

Když jste sprchování nebo koupání, musí být noha stále pokryty udržet stehy suché; Stehy jsou odstraněny po 7 až 21 dnů; Kolíky, které se posouvají z paty se obvykle odstraní ve 3 až 4 týdnů. Ale v některých případech jsou ponechány na místě po dobu až 6 týdnů; Chůze obvazy, dlahy, speciální obuv nebo dřevěné boty jsou někdy používány. Pravidelné boty může být někdy nosit asi 4 až 5 týdnů, ale některé postupy vyžadují speciální obuv na sobě po dobu asi 8 týdnů po operaci. V některých případech to může být 3 až 4 měsíce před lze nosit běžnou obuv. Mnohé aktivity mohou být obnovena do asi 6 až 8 týdnů; Po několika postupů, žádnou váhu, může být uveden na úpatí po dobu 6 až 8 týdnů. Pak existuje ještě několik týdnů částečné zátěži s nohou ve speciální obuvi nebo zavazadlovém prostoru k udržení kostí a měkkých tkání stabilní, jak se léčit.

Nechirurgická léčba nedojde k úlevě od bolesti puchýř; Máte potíže při chůzi nebo dělat normální denní aktivity.

Infekce v měkkých tkání nebo kostí nohy; Nežádoucí účinky anestetických léků nebo jiných léků používaných k léčbě bolesti a otoky; Recidiva puchýř; Směrem ven nebo nahoru ohnout v palci u nohy; Snížená citlivost nebo pocit, necitlivost nebo mravenčení nebo pálení v patě od poškození nervů; Poškození šlach, které táhnout palec nahoru nebo dolů; Kratší palec, pokud kost je odstraněna; Omezení pohybu nebo tuhost palcového kloubu (může být očekávaným výsledkem některých typů operací); Přetrvávající bolest a otok; Degenerativní onemocnění kloubů (artritida), nebo avaskulární nekróza (přerušení dodávky krve do kosti) po chirurgickém zákroku; Vývoj kalusu na spodní části nohy.

Puchýře může vrátit po operaci, zvláště pokud budete i nadále nosit úzké nebo boty s vysokými podpatky; Typ operace závisí na závažnosti puchýř a zkušenosti operatéra. Podívejte se na chirurga, který dělá mnoho různých typů puchýř chirurgie v pravidelných intervalech. Každý puchýř je jiný, a chirurgie musí být přizpůsobena každému případu; Vaše očekávání může ovlivnit vaši spokojenost s chirurgií. Například, ačkoli chirurgie může zlepšit vzhled vaší nohy své, ti, kdo si vzhled jejich primární důvod pro chirurgii jsou obecně zklamáni ve výsledcích. Diskutovat vaše očekávání se svým lékařem; Chirurgie může snížit flexibilitu palcového kloubu, což může být problémem pro aktivní lidi, kteří potřebují plný rozsah pohybu v palce; Budete muset zůstat mimo vaši nohu na nějakou dobu po operaci.

Puchýře

Vypadat dobře v každém Phot; Jak pečovat o Červené suché Ski; Překvapivé způsobů, jak snížit vráskám; Vyhnat pytle pod očima