Příčiny suchých kožních problémů

Vaše pokožka je první řádek vaše tělo obrany proti nepřízni počasí. Když slunce, vítr, chlad a zanechávají pokožku suchá a svědí, neskrývají ji pod dlouhé kalhoty a rukavice. Doplňte ho!

Klesne-li teplota, úroveň vlhkosti vrhá také. Suchý vzduch opouští vyprahlých kůže. “Jakmile se počasí začne měnit, vidím, že pacienti přicházejí stěžovat na suché, svědění kůže,” říká Linda Stein Gold, MD, klinický ředitel výzkumu pro dermatologii oddělení nemocnice Henryho Forda Detroitu.

Zapnutí up termostat nepomůže, a to buď. Vnitřní topné pásy ještě vlhkost ze vzduchu – a kůži.

Quick Fix: Dial Up vlhkost

Nainstalovat zvlhčovač vzduchu ve vaší domácnosti, aby vzduch vlhký. Nastavení vlhkosti při konstantní 45% až 55%, a teplotou, při příjemného 68 stupňů Celsia.

Než vyrazíte ven v zimním počasí, vytvořte si vlastní bariéru proti vlhkosti. Chraňte svá nejcitlivější částí – rty, tváře a ruce – s šátkem a rukavice.

Nastavení sprcha příliš zapařené zklidňuje tělo, ale to nebude dělat vaše pokožka dobro. “Vím, že to je skvělé stát v opravdu horké sprše … ale to může rychleji vysušit přírodní oleje v naší kůži,” říká Stein Gold.

Stojí pod tímto horkým sprej dost dlouho, aby pás se svou oblíbenou melodii je také ne-ne. Čím déle budete otálet ve sprše, tím více vysušovat pokožku.

Quick Fix: očistit Chladně a rychle

Dial snižovat teplotu sprchový do vlažné, a udržet sprchy krátký. Pět minut je dost, aby si čisté, aniž by over-sušení. Uložte zpěv pro Váš vůz.

Nedávejte jen tak nějaký mýdlo do sprchového talíře – to nejsou všechny stejné. Omyjte mýdlem drsným a budete posílat přirozenou bariéru proti vlhkosti pleti rovnou fuč.

Quick Fix: Go Mild

“Doporučujeme používat mírné, bez vůně mýdla, která hydratuje, jak to čistí,” říká Stein Gold. Bar nebo kapalné nezáleží, ale zvolit mýdlo, který je speciálně navržen pro suchou pleť.