poranění růstové ploténky

Růst Plate Zranění

Tato publikace obsahuje obecné informace o zranění růstové ploténky. To popisuje, co je růst deska je, jak dochází ke zraněním, a jak se s nimi zachází. Na konci je uveden seznam dodatečných zdrojů a seznam klíčových slov, které vám pomohou pochopit pojmy používané v této publikaci. Máte-li další otázky po přečtení této publikace, možná budete chtít diskutovat o nich s lékařem.

Růstové ploténky, také známý jako epifýzy desky nebo physis, je oblast pěstování tkáně v blízkosti konců dlouhých kostí u dětí a dospívajících. Každý dlouhých kostí má alespoň dva růstové ploténky: jeden na každém konci. Růst deska určuje budoucí délku a tvar zralého kosti. Když růst je kompletní, někdy v průběhu dospívání, růstové ploténky blízko a jsou nahrazeny pevné kosti.

Vzhledem k tomu, růstové destičky jsou nejslabší oblasti rostoucího skeletu, dokonce slabší než blízkých vazy a šlachy, které se připojují kosti do jiných kostí a svalů, které jsou náchylné k poranění. Poranění růstové ploténky jsou nazývány zlomeniny.

poranění růstové ploténky se mohou objevit u rostoucích dětí a dospívajících. U dítěte, vážné poranění kloubu, je větší pravděpodobnost, že poškodit růst desku, než vazy, které stabilizují kloub. Trauma, které by způsobit podvrtnutí u dospělého může způsobit růst desky zlomeniny u dítěte.

zlomeniny růstové ploténky vyskytují dvakrát častěji u chlapců jako u dívek, protože těla dívek dozrávají v ranějším věku než chlapci. Výsledkem je, že jejich kosti dokončení roste dříve, a jejich růstové desky se nahrazují silnější, pevné kosti.

poranění růstové ploténky se často vyskytují v závodním sportem, jako je fotbal, basketbal, nebo gymnastika, nebo jako důsledek rekreačních aktivit, jako je jízda na kole, sáňkování, lyžování nebo skateboarding.

Zlomeniny může vyplývat z jednoho traumatické události, jako je pád nebo dopravní nehody, nebo chronického stresu a nadužívání. Většina zlomeniny růstové ploténky se vyskytují v dlouhých kostech prstů (falangy) a vnější kosti předloktí (radius). Oni jsou také obyčejné v nižších kostí dolních končetin (holenní a lýtková kost).

zranění růst deska může být způsobeno událostí, jako je pád nebo úderem do končetiny, nebo mohou být důsledkem nadměrné spotřebě. Například gymnasta, který vykonává několik hodin na nerovné bary, běžec na dlouhé tratě, a baseballový nadhazovač zdokonalování své křivky míč to vše může mít růstové zranění desek.

Ačkoli mnoho zranění růstové ploténky jsou způsobeny nehodami, které se objevují v průběhu hry nebo sportovní aktivity, růstové destičky jsou také citlivé na jiných poruch, jako je například kostní infekce, které mohou změnit jejich normální růst a vývoj. Další možné příčiny poranění růstové ploténky zahrnují pokračování

Dítě, které má přetrvávající bolesti nebo bolest, která ovlivňuje sportovní výkon nebo schopnost pohybovat se a vyvíjet tlak na končetinu, by nikdy nemělo být povoleno nebo očekává, že “pracovat přes bolest.” Zda zranění je akutní nebo v důsledku nadužívání, jej by měly být hodnoceny lékařem, protože někteří zranění, pokud se neléčí, může způsobit trvalé poškození a narušit správnou růst postiženého končetiny.

Lékař zahájí diagnostický proces tím, že žádá o újmě ao tom, jak k němu došlo, a tím, že zkoumá dítě. Lékař pak pomocí rentgenového záření k určení, zda je zlomenina, a pokud ano, typ zlomeniny. Často lékař x ray nejen poškozená končetina ale opak končetiny stejně. Vzhledem k tomu, růstové desky se dosud tvrzené do pevné kosti, ani samotné, ani zranění k nim struktury objeví na rentgenech. Místo toho, růstové desky se objeví jako mezery mezi hřídelem dlouhé kosti, která se nazývá metaphysis, a na konci kosti, nazvaný epifýzy. Porovnáním x paprsky poraněné končetiny ve vztahu ke kontrolám noninjured končetiny, lékaři se mohou těšit na rozdíly, které indikují zranění.

Velmi často x ray je negativní, protože růst deska linka je už tam, a zlomeniny se undisplaced (oba konce zlomené kosti nejsou odděleny). Lékař může ještě diagnostikovat růstové ploténky zlomeninu na klinických důvodů, protože něhy desky. Děti se dostat vazů kmeny, pokud jsou jejich růstové desky jsou otevřené, a oni často mají zlomeniny undisplaced růstové ploténky.

Jiné testy mohou lékaři použít k diagnostice rostoucí talířové zranění zahrnovat magnetickou rezonancí (MRI), počítačová tomografie (CT) a ultrazvuk.

Vzhledem k tomu, tyto testy umožňují lékařům vidět růstové ploténky a oblasti jiných měkkých tkání, mohou být užitečné nejen při detekci přítomnosti zranění, ale také při určování druhu a rozsahu zranění.

Od roku 1960 se Salter-Harris třídění, který rozděluje většinu zlomenin růstové ploténky do pěti kategorií podle typu poškození, je standardní. Kategorie jsou následující

Epifýzy je zcela oddělen od konce kosti nebo metafýzy, přes hlubokou vrstvou růstové ploténky. Růst deska zůstává připojena k epifýzy. Lékař má dát zlomeniny zpět na své místo, je-li významně posunuta. poranění typu I obecně vyžadují obsazení k ochraně desky, jak to léčí. Není-li k poškození přívodu krve do růstové ploténky, pravděpodobnost, že kost bude normálně růst je vynikající.

Jedná se o nejběžnější typ růstu desky zlomeniny. Prochází růstové ploténky a metafýzy, ale epifýzy se nepodílí na zranění. Stejně jako typ I zlomenin, může být nutné dát zpět na místo a znehybněn zlomeniny typu II. Avšak růst deska zlomeniny se hojí po velkém množství, a to zejména v mladší děti. Pokud není příliš posunut, lékař může nemusí dát zpět do původní polohy. V tomto případě se posílí s časem.

Tento zlomenina dochází jen zřídka, obvykle na dolním konci holenní kosti, jedné z dlouhých kostí bérce. To se stane, když je zlomenina je kompletně přes epifýzy a odděluje část epifýzy a růstové desky z metafýzy. Chirurgie je někdy nezbytné pro obnovení povrchu kloubu do normálního stavu. Vyhlídky nebo prognóza pro růst je dobré, když přítok krve do oddělené části epifýzy je stále neporušená a pokud kloubního povrchu hojí v normální poloze.

Tento lom protéká epifýzy, přes růstové ploténky a do metafýzy. Chirurgie je často zapotřebí k obnovení povrchu kloubu k normálu a dokonale sladit růstové ploténky. Pokud není dokonalé vyrovnání se dosáhne a udržuje v průběhu léčení, prognóza růstu je špatná, a angulace (ohyb) kostí může dojít. Toto zranění se vyskytuje nejčastěji na konci pažní kosti (horní část paže kosti) v blízkosti lokte.

Toto neobvyklé poranění dochází, když je konec kosti rozdrtí a růst deska je stlačen. Je velmi pravděpodobné, že se vyskytují v koleni, nebo kotníku. Prognóza je špatná, protože předčasná zakrnění růstu je téměř nevyhnutelné.

Novější klasifikace, tzv klasifikace Peterson, přidá VI frakturu typu, ve kterém je část epifýzy, růstové chrupavky a metafýzy chybí. K tomu obvykle dochází s otevřenými ranami nebo zlomenin, a často zahrnuje sekačky, zemědělské stroje, Sněžné skútry, nebo střelné rány. Všechny typu VI zlomenin vyžadovat chirurgický zákrok, a většina z nich bude vyžadovat vyšší reconstructive nebo korektivní operaci. Růst kostí je téměř vždy zakrnělé.

Pro všechny ale nejjednodušší zranění, Váš dětský lékař bude pravděpodobně ho odkázat na ortopedický chirurg (lékař, který se specializuje na kostí a kloubů problémy u dětí a dospělých) pro léčbu. Některé problémy mohou vyžadovat služby pediatrickou ortopedem, který se specializuje na zranění a onemocnění pohybového aparátu u dětí.

Léčba zranění růstové ploténky, závisí na typu zranění. Ve všech případech by měla být léčba zahájena co nejdříve po úrazech a budou obecně zahrnovat kombinaci následujících

Postižená končetina je často kladen v sádře nebo dlahy, a dítě je řečeno, omezit žádnou činnost, která vyvíjí tlak na poraněné oblasti.

V případě, že zlomenina je posunut (myšleno konce poraněných kostí již nevyhovují, jak by měly), lékař bude muset dát kostí nebo kloubů zpět do jejich správné pozice, a to buď pomocí své ruce (nazvaný manipulace) nebo provádějící operaci. Někdy lékař potřebuje opravit pauzu a držet růstové ploténky na místě pomocí šroubů nebo drátu. Po provedení tohoto úkonu se kost být nastavena v místě (imobilizovaná), tak to může léčit bez pohybu. To se obvykle provádí s obsazením, která obklopuje poraněné růstové ploténky a klouby na obou stranách ní. Obsazení je ponechán na místě, dokud se hojí zranění, které může trvat od několika týdnů do 2 nebo více měsíců pro vážné zranění. Potřeba manipulaci nebo chirurgického zákroku závisí na umístění a rozsahu zranění, jeho vliv na okolních nervů a cév a věku dítěte.

Jedná se o cvičení určené k posílení svalů, které podporují poraněné oblasti kosti a ke zlepšení nebo udržení schopnosti Společným pohybovat se tak, že by měl. Váš dětský lékař může doporučit, a to po zhojení zlomeniny. Fyzikální terapeut může pracovat se svým dítětem a jeho nebo její lékař navrhnout vhodnou cvičební plán. Dlouhodobá následku je obvykle nutné sledovat zotavení a růst dítěte.

Většina zlomenin růstové ploténky léčit bez trvalého efektu. Zda je zastavení růstu dojde, závisí na léčení poskytnuté a následujících faktorů, v sestupném pořadí podle důležitosti

Nejčastější komplikace růstového desky lomu je předčasné zastavení růstu kostí. Postižená kost roste méně, než by, kdyby nedošlo ke zranění, a výsledný končetiny by mohla být kratší než opačné, nezraněné končetiny. Kdyby jen část růstové ploténky je zraněn, růst může být nakřivo a končetina se může stát nakřivo.

Růstové zranění štítku na kolena mají největší riziko komplikací. Nervy a krevní cévy poškození dochází nejčastěji tam. Poranění kolena mají mnohem vyšší výskyt předčasné zastavení růstu a křivolaké růstu.

Výzkumníci podporované (theernment) nadále usilovat o lepší způsoby, jak k diagnostice a léčbě poranění růstové ploténky a ke zlepšení výsledků pacientů. Příkladem takové práce zahrnují

Více informací o výzkumu je k dispozici na následujících webových stránkách

1 AMS kruh; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Fax: 301-718-6366; E-mail: .theernment; niams.theernment

aap

sportsmed

Vypočteny (nebo počítačová) tomografie (CT). Zobrazovací metoda, která poskytuje lékaři s trojrozměrného obrazu části kosti. To také ukazuje “řezy” z kosti, takže obraz mnohem jasnější než rentgenové záření.

Vysídlených zlomeniny. Zlomenina ve kterém oba konce zlomené kosti jsou odděleny jeden od druhého.

Epifyzárních plotének. Oblast rozvoje tkáně blíží ke konci dlouhých kostí u dětí a dospívajících. To je také nazýváno physis nebo růstovou deskou.

Epiphysis. Konec dlouhé kosti, který je na počátku oddělen chrupavky z hřídele kosti a rozvíjí odděleně. To nakonec pojistky s hřídelem (diafýzy) kosti tvoří kompletní kost.

Stehenní kost. Stehenní kosti.

Fibula. Dlouhý, tenký vnější kosti bérce.

Růstové ploténky. Oblast rozvoje tkáně blíží ke konci dlouhých kostí u dětí a dospívajících. Každý dlouhých kostí má alespoň dva růstové ploténky: jeden na každém konci. Růst deska určuje budoucí délku a tvar zralého kosti. Když růst je kompletní, někdy v průběhu dospívání, růstové ploténky jsou nahrazeny pevné kosti. Růst deska je také nazýván physis nebo epifyzárních plotének.

Pažní kost. Kost v horní části paže.

Vazů. Tvrdé kapely pojivové tkáně, které spojují kosti.

Metaphysis. Rostoucí část dlouhé kosti, která leží mezi konci kostí (epifýz) a hřídel (diafýzy).

Magnetická rezonance (MRI). Postup, ve kterém silný magnet slouží k předání síly v těle, což vede k jasné, detailní, průřezové obrazu. Na rozdíl od standardních rentgenového záření, může se ukázat, měkké tkáně, stejně jako kosti, a proto je užitečný při diagnostice poranění růstových desek.

Neurologický. Má co do činění s nervovým systémem (sestavené z mozku, míchy a periferních nervů), tento systém tkání používá elektrické a chemické prostředky pro záznam a distribuci informací v těle.

Ortopedická chirurg. Lékař, který se specializuje na léčbu (přes chirurgii, odlévání, nebo jiným způsobem) abnormality nebo poranění kostí.

Physis. Oblast rozvoje tkáně blíží ke konci dlouhých kostí u dětí a dospívajících. Fysis je také nazýván růstové ploténky.

Poloměr. Menší ze dvou kostí předloktí. Je umístěn na palcové straně paže.

Šlach. Tvrdý, ale pružné pásy tkáně, které se připojují svaly ke kostem.

Holenní kost. Větší ze dvou kostí, které tvoří spodní část nohy. To je také označován jako holenní kosti.

Ultrazvuk. Technika, která umožňuje lékaři prohlédnout měkkých tkání v těle tím, že odráží zvukové vlny od tkáně a pak převedení ozvěny do obrazu s názvem sonogram.

NIAMS vděčně uznává, že pomoc z následujících fyzických osob při přípravě a revize původní verze této publikace: James S. Panagis, M. D., M.P.H., NIAMS / theernment; R. Tracy Ballock, M. D., Case Western Reserve University, Cleveland, OH; Michael G. Ehrlich, M. D., Brown University, Providence, RI; Ryan Goodwin, M. D., Cleveland Clinic, Cleveland, OH; a Robert B. Salter, M. D., Hospital for Sick Children, Toronto, Ontario, Kanada. NIAMS rovněž uznává, American Academy of ortopedických chirurgů pro použití vyhlášení, kosterní růst a rozvoj: klinickými otázkami a základní věda postupuje.

Posláním National Institute of Arthritis and pohybového aparátu a kožních nemocí (NIAMS), která je součástí odboru zdravotnictví a sociálních Services’ernment (theernment), je podpořit výzkum příčin, léčba a prevence artritidy a pohybového systému a kožní choroby, trénink základních a klinických vědců uskutečnit tento výzkum a šíření informací o pokroku v oblasti výzkumu těchto chorob. Národní institut artritidy a pohybového systému a kožních onemocnění informační Clearinghouse je veřejná služba sponzorované NIAMS, který poskytuje informace zdraví a informační zdroje. Doplňující informace lze nalézt na; NIAMS webové stránky atniams.theernment.

Tato publikace obsahuje informace o léky používané k léčbě zdravotního stavu se zde hovoří. Když byla tato publikace vyvinut, která je součástí jsme (přesné) informace nejvíce up-to-data k dispozici. Občas se objeví nové informace o léku se uvolní.

Info- (463-6332);

Drogy @ ataccessdata./scripts/cder/drugsat. Drogy @ je prohledávat katalog produktů schválenou organizací drog.

1 AMS kruh; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Fax: 301-718-6366; E-mail: .theernment; niams.theernment

14-7845