pojetí a těhotenství: ovulace, oplodnění a další

Většinu času, nebudete znát přesný den, kdy jste otěhotněla. Lékař bude počítat začátek těhotenství od prvního dne poslední menstruace. To je asi dva týdny dopředu, když koncepce stane.

Zde je základní nátěr na početí

Ovulace

Každý měsíc v vaječnících, skupina vajec začíná růst v malých, tekutiny-naplněné vaky zvané folikulů. Nakonec, jeden z vajec propukne z folikulu (ovulace). To se obvykle stává asi 2 týdny před dalším období.

Tipy pro pálení žáhy Relie; Zdravý plenek: Základní; Zubní Návštěvy pro těhotné ženy

hormony Rise

Poté, co vajíčko opustí folikul, folikul vyvine do něčeho zvané žluté tělísko. Corpus luteum uvolňuje hormon, který pomáhá zahustit sliznice dělohy, jak se to připraven k vajíčku.

Vejce cestuje do vejcovodu

Po vajíčko se uvolní, přesune se do vejcovodu. To zůstane tam po dobu asi 24 hodin, čeká na jediné spermie oplodnit ho. To vše se děje v průměru asi dva týdny po posledním období.

V případě, že vejce je nehnojené

Není-li spermie se kolem oplodnit vajíčko, to se pohybuje přes dělohy a rozpadá. Vaše hladiny hormonů vrátit do normálu. Vaše tělo se zbaví tlusté sliznice dělohy a začne menstruační krvácení.

Zdravé recepty minus Heartbur; Chraňte svou rodinu ze zárodečných; Rozpacích inkontinence?

Oplodnění

Pokud se jedna spermie přece dělá svou cestu do vejcovodu a hrabe do vajíčka, to oplodní vajíčko. Změny vejce tak, že žádný jiný spermií může dostat dovnitř.

V okamžiku oplodnění, jsou nastaveny vašeho dítěte geny a sex. V případě, že spermie má chromozom Y, bude vaše dítě bude chlapec. Pokud to má chromozom X, bude dítě bude holčička.

Implantace: Přesun do dělohy

Vejce zůstává ve vejcovodu po dobu asi 3 až 4 dny. Ale během 24 hodin po oplodnění, začne dělení rychle do mnoha buněk. Udržuje dělení, jak se pohybuje pomalu přes vejcovodu do dělohy. Jeho další úkolem je připojit ke sliznici dělohy. To se nazývá implantace.

Některé ženy si všimnout špinění (nebo mírné krvácení) pro 1 až 2 dny po celém době implantace. Sliznice dělohy dostane silnější a děložního čípku je utěsněn zátkou hlenu. To zůstane na svém místě, dokud dítě je připraven, že se narodí.