plané neštovice (varicella) – přehled témat

Plané neštovice (varicella) je nakažlivé illnes; který způsobuje svědivá vyrážka a červené skvrny nebo puchýře (neštovice) po celém těle. Plané neštovice mohou Caus; Problémy pro těhotné ženy, novorozence, dospívající a dospělé, a lidé, kteří HAV; imunitní systémové problémy, které ztěžují pro BSK; k boji proti infekci.

Poté, co jste měli plané neštovice, ty jo ‘; pravděpodobné, že ji znovu získat. Ale virus zůstává v těle dlouho poté, co ge; v průběhu nemoci. V případě, že virus se stane opět aktivní, může to způsobit painfu; virová infekce calle; pásový opar.

Plané neštovice jsou způsobena virem varicella-zoster. To se může snadno šířit; Můžete ji získat z infikované osoby, která kýchnutím, kašel, nebo akcií potravin O; nápoje. Můžete také získat, pokud se dotknete tekutinu z chickenpo; puchýř.

Osoba, která má neštovice mohou šířit virus předvečer; dříve, než on nebo ona má nějaké příznaky. Plané neštovice je nejvíce snadno šíří od 2 do; dny před vyrážka objeví, dokud všechny puchýře již ztvrdlý u konce.

Jste v ohrožení pro plané neštovice, pokud jste nikdy neměl nemoc a neměla vakcínu plané neštovice. Pokud někdo žijete s dostane plané neštovice, vy; riziko je o to vyšší, protože v těsném kontaktu.

První příznaky O; plané neštovice obvykle se vyvíjejí asi 14 až 16 dnů afte; kontakt s osobou infikovanou virem. Většina lidí se cítí nemocní a máte horečku, snížená chuť; bolest hlavy, kašel a bolest v krku. th; svědivá vyrážka plané neštovice se obvykle objeví asi 1 nebo 2 dny; Po startu první příznaky.

po; Objeví plané červená skvrna, to obvykle trvá asi 1 až 2 dny pro bodové t; projít všech stupních. To zahrnuje puchýřů, roztržení, sušení, což představuje; krusty u konce. Nové červené skvrny se objevují každý den po dobu až 5; dnů.

To obvykle trvá asi 10 dní poté, co th; První příznaky před všemi puchýře již ztvrdlý u konce. To je, když člověk s planými neštovicemi může vrátit do školky, školy, nebo práce.