plané neštovice (varicella) -Home léčba

Většina zdravých dětí, dospívajících a dospělých s planými neštovicemi potřebovat pouze domácí léčbu. Ale všechny dospívající a dospělí s planými neštovicemi je třeba navštívit lékaře. Podává-li se hned, léčba může pomoci zabránit vážným komplikacím.

Dříve než dáte lék ke svému nemocnému dítěti, poraďte se se svým dětským lékařem. Vzhledem ke své malé velikosti, děti jsou mnohem citlivější než dospělí na účinky některých léků. Použijte odměrku nebo medicíně pohár dát tekutý lék dítěti. Nenechte odhadnout výši nebo použít pravidelné polévková lžíce.

Planými neštovicemi vyrážka svědí. Dělat, co můžete ovládat svědění a nedošlo k poškrábání. Škrábání puchýře může způsobit kožní infekci nebo jizvy mohou tvořit po zahojení puchýřů.

Můžete podniknout kroky ke kontrole svědění, například při ovesné koupele, použití chladné obklady a při antihistaminika. Poraďte se svým dětským lékařem ještě předtím, než vaše dítě antihistaminika.

Horečka je vaše tělo je normální reakce na infekci. Vyšší než normální teplota zabíjí bakterie a viry, které způsobují nemoci. Horečka léky zastavit tento přirozený proces, takže použít jednu pouze tehdy, když je horečka způsobuje nepohodlí.

Můžete pomoci zmírnit horečku s over-the-counter lék. Postupujte podle pokynů balíček pečlivě. Dáte-li lék na své dítě, následovat svého lékaře o radu, jakou částku dát. (Nedávejte aspirin lidí mladších 20, vzhledem k riziku Reye syndromu, vzácné, ale závažný problém).

Zavolejte svého lékaře, pokud Vy nebo Vaše dítě má horečku, která trvá déle než 24 hodin.

Pro více informací viz horečka nebo třesavka, věku 11 let a mladší, nebo horečka nebo třesavka, věku 12 let a starší.

Pokud vy nebo vaše dítě má plané neštovice, nevracejte se do práce, školy či školky až poté, co všichni puchýře již ztvrdlý u konce, obvykle asi 10 dnů poté, co se první příznaky start. Chcete-li zabránit šíření neštovice, drž se dál od lidí, kteří nejsou imunní.