pečovat o své kůži, když máte cukrovku – přehled téma

diabetes Trends

Pokud se hladina cukru v krvi vysoká byly poškozeny nervy, které jdou na kůži, může se potíte méně, a vaše pokožka může stát suché a popraskané. Poškozené kůže nakazí snadněji, pokud máte cukrovku.

V každém čísle časopisu, žádáme naše odborníky odpovídat na otázky čtenářů o široké škále témat. V našem červenec / srpen 2012 vydání, jsme se zeptali ‘s diabetes odborníka, Michael Dansinger, MD, o souvislost mezi diabetem a špatným spánkem; Otázka: Mám cukrovku a já nespím dobře. Jsou dvě související, a co mohu dělat; Odpověď: Ano, lidé s diabetem mají často sníženou kvalitu a množství spánku. Spánková apnoe, léky, nedostatek pohybu a abnormální glukózu a hormon …

Aby se zabránilo vysušení a zranění

Zkontrolujte vaši pokožku, a to zejména na nohou, mezi prsty u nohou a kolem své nehty a nehty. Dávejte si pozor na zarudnutí, pořezání, odřeniny, mozolů, puchýřů; Udržujte své kožní záhyby, jako například v tříslech nebo pod vaše prsa -dry. Vlhkých oblastech zvyšují riziko nákazy; Osušte plochu mezi prsty u nohou i po koupání; Použijte koupelové mýdlo, který má hydratační přidán. Nepoužívejte mýdlo jen v případě potřeby (na nohy, podpaží a třísla). Vyhnout se používání deodorační mýdla a antibakteriální mýdla, která může vysušit kůži; Pokud je vaše pokožka je suchá, nepoužívejte perličkové koupele. Použijte koupelový olej místo.

Aby se předešlo problémům před sluncem

Viz svého lékaře nebo dermatologa, pokud máte kožní problém, který nezmizí.

Použít domácí zvlhčovač vzduchu během chladného počasí a suché podnebí; Použijte hydratační poté, co se vykoupat, ale vyhnout se kožní záhyby a mezi prsty u nohou; Nosit rukavice, když se zahradním nábytkem, dělat dvoře práce, použijte chemikáliím používaným v domácnosti, nebo dělat nádobí; Vždy zkontrolujte teplotu vody, než budete mít vanu nebo sprchu, zvláště pokud máte periferní neuropatie. Použijte svůj loket nebo horní část paže ke kontrole teploty, nebo mají člena rodiny dělat; Vyhněte se teplá voda, která může vyschnout kůži. Teplá voda je lepší.

Krytí případných vředy nebo rány obvaz, nikoliv ochranu proti slunečnímu záření; Léčit peeling spáleniny s krémem s cílem zabránit pokožku před praskání otevřít a dostat infikován; Dávat větší pozor o čase stráveném na slunci, pokud užíváte léky, které mohou zvýšit vaši citlivost slunce, jako jsou například některé sulfonylmočoviny, srdeční léky a antibiotika.