péče o osoby s demencí

Demence je progresivní ztráta duševních funkcí vzhledem k některým chorobám, které postihují mozek.

Ale samozřejmě demence se může značně lišit od člověka k člověku. To je ovlivněna mnoha faktory, včetně věku a dalších podmínkách člověk může mít.

Šedesát až 80 procent USA případů demence je způsobena Alzheimerovou chorobou. To je asi 5,3 milionu lidí. Příští Mezi nejčastější formy demence jsou vaskulární demence, nebo drobné tahy v mozku a demence s Lewyho tělísky, kde alfa-synuclein proteinové domečky v určitých oblastech mozku.

Po demence je diagnostikována, je to obvykle následuje třístupňový, klesající trajektorii.

V lehkou demencí, lidé mohou mít problémy se zapamatováním slova a jména, učení a zapamatováním nové informace, a plánování a řízení složité činnosti, jako je řízení. Mohou být také zažívají smutek, úzkost, ztráta zájmu, jakmile příjemných aktivit a další příznaky těžké deprese.

V mírnou demencí, úsudku, tělesných funkcí a senzorické zpracování jsou obvykle ovlivněny. To může způsobit problémy při osobní hygieně, nevhodných výrazů a bloudění. Tato etapa – když váš milenec je schopen obejít, ale má špatný úsudek – je fyzicky i psychicky náročné pro pečovatele.

“Můj táta šel od bytí Mr. Nice Guy panu posedlý. A věci byly vždy horší v noci. Byl pod napětím a byl jsem fyzicky vyčerpaná,” ​​říká Robert Matsuda, Los Angeles hudebník, který pracoval na plný úvazek a staral se o jeho otec s Alzheimerovou chorobou po dobu tří let před poslední době ho umístěním v pečovatelském domě.

Jako pohybuje pacientů od mírné až středně těžkou demencí, některé domácí úpravy, které mohou zahrnovat odstranění hodu koberečků, montáž zámků a bezpečnostních zámků a přidání komoda v ložnici často potřeba provést.

To je také čas, kdy by měl být paliativní péče přinesl podporovat pečovatele a pomáhají řídit chování.

“Byl jsem nervózní zpočátku, ale když mi ukázal, jak řídit chování mého otce a začal přinášet služby do našeho domova – sestra domácí zdravotní asistent – bylo to jako jízda dorazila,” říká Matsuda.