opary léčba: léky, krémy a další

Neexistuje žádný lék na opary, ani neexistuje lék na herpes simplex virus (HSV), který jim působí. Většina opary zmizí samy o sobě. Ale léky mohou mírně zkrátit dobu trvání opary a někdy i zabránit budoucí ohniska.

Při léčbě první vypuknutí opary, orální antivirové léky mohou zmírnit bolest a mírně zlepšit dobu hojení.

Při léčbě recidivujících oparů, tyto léky mohou snížit závažnost a trvání vypuknutí: 1

Ústní antivirotika lze také užívat denně, aby se zabránilo opakované opary, a to zejména u lidí, kteří mají časté a bolestivé ohnisek.

Pokud máte oslabený imunitní systém a rozvíjet opary, může být nutné vyšší dávky těchto léků ovládat své příznaky nebo denní dávky, aby se zabránilo vzplanutí.

Ačkoli to je vzácné, děti a dospělí s oslabeným imunitním systémem může také muset brát antibiotika při těžkých epizod oparů k léčbě bakteriálních infekcí, které se mohou vyvíjet.

První epizoda oparů může být tak bolestivé, že můžete mít problémy s jídlem, pitím a spí. Dítě, které má horečku a mnoho vředy v ústech muset být podporovány, aby se napili vody a jiných tekutin, aby se zabránilo dehydrataci.

Dospělí a starší děti, kteří mají bolestivé první epizodu opary může někdy potřebovat předpis-pevnosti medikované ústní vody ke snížení bolesti.

Několik alternativní medicínu léčby jsou k dispozici, pokud chcete vyzkoušet alternativní způsob, jak zmírnit vaše příznaky.

Vitamin C, lysin doplňky a meduňka jsou příklady komplementárních léčby, která může poskytnout určitou úlevu během opar ohniska. Vitamin C může být užíván jako ústní tablety, v krému, který může být uveden na oparu (aktuální smetana), nebo jako tekuté vitamin C aplikované na opar. Lysin doplňky jsou brány jako pilulky, a meduňky je k dispozici v aktuální krém.

Oxid zinečnatý aktuální krém může snížit dobu trvání ohniska. 1

Lokální krémy nebo masti, které jsou k dispozici s nebo bez lékařského předpisu, může snížit bolest, svědění a hojení času; Ústní antivirové léky, které jsou k dispozici pouze o předpis, mohou být použity, když se první příznaky (například pálení nebo svědění) začít. Tyto léky mají jen malý účinek poté, co bolest vyvíjí.