naslouchátka

Co je sluchadlo?

Jak může nedoslýchavé pomoc?

Jak mohu zjistit, zda potřebuji sluchadlo?

Existují různé styly sluchadel?

Mají všechny sluchadla fungují stejným způsobem?

Který sluchadlo bude fungovat nejlépe pro mě?

Jaké otázky bych se měl ptát před nákupem sluchadlo?

Jak mohu nastavit do mého naslouchátkem?

Jak mohu pečovat o mé naslouchátkem?

Jsou nové typy pomůcek k dispozici?

Na této stránce

Naslouchátko je malé elektronické zařízení, které nosíte nebo za uchem. To dělá nějaké zvuky hlasitější, takže osoba s ztrátou sluchu může naslouchat, komunikovat a podílet se plněji v denních aktivit. Naslouchátko může pomoci lidem slyšet víc v tichých i hlučných situacích. Nicméně, jen asi jeden z pěti lidí, kteří by měli prospěch z sluchadla skutečně používá jednu.

Mohu získat finanční pomoc pro sluchadla?

Naslouchátko má tři základní části: mikrofon, zesilovač a reproduktor. Sluchadlo přijímá zvuk z mikrofonu, který převádí zvukové vlny na elektrické signály a posílá je do zesilovače. Zesilovač zvyšuje sílu signálu a odešle je do ucha přes reproduktor.

Sluchové pomůcky jsou primárně užitečné pro zlepšení sluchu a řeči chápání lidí, kteří ztrátu, která je důsledkem poškození malých smyslové buňky ve vnitřním uchu sluch, tzv vláskové buňky. Tento typ ztráty sluchu se nazývá percepční nedoslýchavost. Poškození se může objevit jako důsledek nemoci, stárnutí nebo zranění v důsledku hluku nebo některými dalšími léky.

Naslouchátko zvětšuje zvukové vibrace vstupují do ucha. Přežívající vláskové buňky rozpoznat větší vibrace a přeměnit je na nervové signály, které jsou předány spolu do mozku. Čím větší je poškození vlasových buněk dané osoby, tím závažnější je ztráta sluchu, a čím větší zesílení sluchadlo potřeba, aby se rozdíl. Nicméně, existují praktické limity na množství zesílení sluchadlo může poskytnout. Kromě toho, v případě, že vnitřní ucho je příliš poškozen, a to i velké vibrace nebudou převedeny do nervových signálů. V této situaci, sluchadlo by bylo neúčinné.

Pokud si myslíte, že byste mohli mít ztrátu sluchu a mohl těžit z sluchadla, navštivte svého lékaře, který vás může odkázat na otolaryngologist nebo audiologist. Otolaryngologist je lékař, který se specializuje na ušní, nosní a krční poruchy a bude vyšetřovat příčinu ztráty sluchu. Audiolog je ušním lékařem, který identifikuje a ztráta sluchu opatření a provést test sluchu posoudit druh a míru ztráty.

Vláda / NIDCD

Za uchem (BTE) naslouchadla sestávají z tvrdého plastu případě nosí za uchem a jsou spojeny s plastovým earmold, která se hodí uvnitř vnějšího ucha. Tyto elektronické součástky jsou drženy v případě, že za uchem. Zvuk cestuje ze sluchadla přes earmold a do ucha. Závěsná pomůcky jsou používány lidmi všech věkových kategorií pro mírné až hlubokou ztrátou sluchu.

Nový druh BTE podpory je open-fit sluchadlo. Malá, otevřená-fit pomůcky hodí za ucho zcela s pouze úzké trubice vložena do ušního kanálku, který umožňuje kanál zůstat otevřené. Z tohoto důvodu je open-fit naslouchátka mohou být dobrou volbou pro lidi, kteří mají nahromadění ušního mazu, protože tento typ podpory je méně pravděpodobné, že dojít k poškození těchto látek. Kromě toho někteří lidé mohou dávat přednost otevřené-fit sluchadla, protože jejich vnímání svého hlasu nezní “ucpané”.

In-the-ucha (ITE) sluchadel zcela vejít dovnitř vnějšího ucha a jsou používány pro mírnou až těžkou ztrátou sluchu. Případ držení elektronických součástí je vyrobena z tvrdého plastu. Některé ITE pomůcky mohou být instalovány některé přidané funkce, jako je například cívku. Cívka je malé magnetické cívky, která umožňuje uživatelům přijímat zvuk přes obvody sluchadla, spíše než prostřednictvím svého mikrofonu. To usnadňuje slyšet hovory po telefonu. Cívka také pomáhá lidé slyší ve veřejných zařízeních, které byly nainstalovány speciální zvukové systémy, tzv indukčních smyček systémů. Indukční smyčka systémy lze nalézt v mnoha kostelů, škol, letišť a posluchárny. ITE pomůcek obvykle nejsou opotřebované malými dětmi, protože střeva je třeba vyměnit často, jak ucho roste.

Canal pomůcky vejde do zvukovodu a jsou k dispozici ve dvou provedeních. Sluchadlo in-the-kanálu (ITC) je vyrobena tak, aby odpovídala velikosti a tvaru zvukovodu člověka. Zcela-in-zvukovodu (CIC) sluchadla je téměř skryta ve zvukovodu. Oba typy jsou používány pro mírné až středně těžké ztráty sluchu.

Protože jsou malé, kanálové pomůcky může být obtížné pro osobu upravit a odstranit. Kromě toho, kanálové prostředky mají méně prostoru je k dispozici pro baterie a přídavných zařízení, jako je telefonní cívku. Obvykle se nedoporučuje pro malé děti nebo pro lidi s těžkou až hlubokou ztrátu sluchu, protože jejich velikost snížena omezuje jejich sílu a objem.

Sluchadly práce odlišně v závislosti na elektronice používány. Tyto dva hlavní typy elektroniky jsou analogové a digitální.

Analogové pomůcky převod zvukových vln na elektrické signály, které jsou zesíleny. Analogový / nastavitelné naslouchátka jsou postaveny na zakázku, aby vyhovovaly potřebám každého uživatele. Podpora je naprogramován výrobcem v souladu se specifikacemi doporučovaných přístrojem audiologem. Analog / programovatelných sluchadel mají více než jeden program nebo nastavení. Audiolog lze naprogramovat podporu pomocí počítače a můžete změnit program pro různé poslechových prostředích z malé, klidné místnosti na přeplněné restauraci až po velké, otevřené oblastech, jako je divadlo či stadionu. Analog / programovatelných obvodů lze použít ve všech typech sluchadel. Analogové prostředky jsou obvykle levnější než digitální pomůcky.

Digitální pomůcky převod zvukových vln do číselných kódů, podobně jako binární kód počítače, před jejich zesilování. Protože kód obsahuje také informace o smolou nebo hlasitosti zvuk, tím může být podpora speciálně naprogramován tak, aby zesílit některé kmitočty více než ostatní. Digitální obvody dává audiolog větší flexibilitu při úpravě podpor k potřebám uživatele a k některým poslechových prostředích. Tyto prostředky mohou být také naprogramovány tak, aby zaměřit se na zvuky přicházející z určitého směru. Digitální obvody lze použít ve všech typech sluchadel.

Sluchadlo, že bude pracovat pro vás nejlepší, závisí na druhu a závažnosti vaší ztráty sluchu. Pokud máte ztrátu sluchu v obou uších, dvě sluchadla jsou obecně doporučit, protože dvě pomůcky poskytují mnohem přirozenější signál do mozku. Sluchu v obou uších také vám pomůže porozumět řeči a lokalizovat, kde je zvuk pochází.

Vy a váš audiologist by si měly vybrat sluchadlo, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a životnímu stylu. Cena je také klíčovým hlediskem, protože naslouchadla se pohybují od stovek do několika tisíc dolarů. Podobně jako u jiných zařízení nákupy, styl a funkce vliv na náklady. Nicméně, nepoužívejte cenu sám určit nejlepší sluchadla pro vás. Jen proto, že jeden sluchadlo je dražší než jiná nutně neznamená, že bude lépe vyhovovat vašim potřebám.

Naslouchátko nebude obnovit normální sluch. S praxí, nicméně, sluchadlo se zvýší vaše povědomí o zvuků a jejich zdrojů. Budete chtít, aby pravidelně nosit sluchadla, tak vyberte ten, který je pohodlné a snadné pro vás k použití. Mezi další funkce, které je třeba zahrnout díly nebo služby, na které se vztahuje záruka, odhadovaný rozvrh a náklady na údržbu a opravy, možnosti a modernizace příležitosti a pověst za pomoci firmy Sluchové pomůcky pro kvalitu a zákaznický servis.

Než si koupíte naslouchátko, zeptejte se svého audiologa tyto důležité otázky

Naslouchadla vyžadovat čas a trpělivost úspěšně používat. Na sobě své pomůcky pravidelně vám pomůže přizpůsobit se jim.

Seznámit se s funkcemi Vašeho sluchadla je. S vaší audiologa současné praxi, zavádění a vyjímání podpory, čištěním, určování pravé a levé pomůcek a výměna baterií. Zeptejte se, jak to vyzkoušet v poslechu prostředí, kde máte problémy s sluchu. Naučte se nastavit hlasitost o podporu a aby jej naprogramovat pro zvuky, které jsou příliš hlasité nebo příliš měkká. Pracovat s Vašimi audiologa, dokud jsou pohodlné a spokojeni.

Můžete zaznamenat některý z následujících problémů, jak si přizpůsobit sobě svou novou podporu.

Správná údržba a péče prodlouží životnost vašeho sluchadla. Ať je to zvyk

I když pracují jinak než sluchadel popsaných výše, implantovatelné sluchové pomůcky jsou navrženy tak, aby pomohly zvýšit přenos zvukových vibrací vstupujících do vnitřního ucha. Středního ucha implantát (MEI) je malé zařízení připojené k jednomu z kostí středního ucha. Spíše než zesilovat zvuk jedoucích na ušní bubínek, což MEI se pohybuje tyto kosti přímo. Obě metody mají čistý výsledek posílení zvukové vibrace vstupují na vnitřní ucho tak, aby mohly být detekovány jedinců s percepční nedoslýchavostí.

Jaký výzkum se děje na sluchové pomůcky?

Kde mohu najít další informace o sluchadel?

Naslouchátko kost-ukotvena (BAHA) je malé zařízení, které se připojuje ke kosti za uchem. Zařízení přenáší zvukové vibrace přímo do vnitřního ucha prostřednictvím lebky, obcházet střední ucho. Bahas jsou obvykle používány jednotlivci se středními problémy ucha nebo hluchotou v jednom uchu. Vzhledem k tomu, chirurgický zákrok je nutné implantovat některou z těchto zařízení, mnozí odborníci sluchu pocit, že přínosy nemusí převažují nad riziky.

Sluchové pomůcky jsou obecně nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami, ačkoli někteří dělají. Pro způsobilých dětí a mladých dospělých ve věku 21 a mladší, budou Medicaid platit pro diagnostiku a léčbu ztráty sluchu, včetně sluchadel, pod raného a periodické Screening, diagnostika a servis léčby (EPSDT). Také děti mohou být pokryty včasné intervence programu svého státu nebo zdravotního pojištění státního programu Dětského.

Medicare nepokrývá naslouchátky pro dospělé, ale diagnostická zhodnocení jsou zahrnuty v případě, že jsou objednány lékařem za účelem pomoci lékaři při vývoji léčebný plán. Vzhledem k tomu, Medicare vyhlásila BAHA protetickou zařízení a nikoli naslouchátko, bude Medicare pokrytí Baha jsou-li splněny ostatní politiky pokrytí.

Některé neziskové organizace poskytne finanční pomoc pro naslouchadla, zatímco jiní mohou pomoci zajistit použité nebo repasované pomůcky. Obraťte se na Národní institut na hluchotě a jiných komunikačních poruch (NIDCD) Informace Clearinghouse s dotazy ohledně organizací, které nabízejí finanční pomoc pro nedoslýchavé.

Výzkumníci hledají způsoby, které budou používat nové strategie pro zpracování signálu k návrhu přístrojů pro nedoslýchavé. zpracování signálu je metoda používaná k úpravě normálních zvukových vln do zesíleného zvuku, který je nejlepší možný zápas do zbývajících jednání pro uživatele sluchadla. NIDCD financované Vědci také hledají cesty, jak naslouchadla mohou zvýšit řečových signálů s cílem zlepšit porozumění.

Kromě toho vědci zkoumají využití počítačově podporované technologie, navrhnout a vyrobit lepší sluchadel. Vědci také hledají způsoby, jak zlepšit přenos zvuku a ke snížení rušení hluku, zpětná vazba, a efekt ucpání. Doplňkové studie se zaměřují na nejlepších způsobů, jak vybrat a upotřebitelných sluchadel děti a další skupiny, jejichž sluchu je těžké testovat.

Další slibnou výzkum cílem je využít poznatky získané ze zvířecích modelů navrhnout lepší mikrofony pro nedoslýchavé. NIDCD podporované vědci studují malý létat Ormia ochracea, protože jeho ucho struktura umožňuje létat určit zdroj zvuku snadno. Vědci používají strukturu ucha za běhu jako model pro navrhování miniaturní směrové mikrofony pro nedoslýchavé. Tyto mikrofony zesílit zvuk přicházející z určitého směru (obvykle je směr je člověk čelí), ale ne zvuky, které přicházejí z jiných směrů. Směrové mikrofony jsou velkým příslibem usnadňuje lidem slyšet jediný rozhovor, i když je obklopen dalšími zvuky a hlasy.

Udržuje adresář organizací, které poskytují informace o normálních a neuspořádaných procesů sluchu, rovnováhy, chuť, vůně, hlasu, řeči a jazyka.

Pomocí následujících klíčových slov, které vám pomohou najít organizace, které mohou odpovídat na otázky a poskytovat informace o sluchadel

Informace Clearinghouse; 1 Sdělení Avenue, Bethesda, MD 20892-3456; Bezplatně Voice: (800) 241-1044, Bezplatná TTY: (800) 241-1055, Fax: (301) 770-8977, E-mail : nidcdinfo @ nidcdernment

Vláda Pub. No. 13 – 4340; Aktualizováno 09. 2013

* Poznámka: Soubory PDF vyžadují prohlížeč, jako je volný Adobe Reader.