náhrada kyčelního kloubu

Hip Nahrazení

Tato publikace obsahuje obecné informace o náhradě kyčelního kloubu. Popisuje, co je náhrada kyčelního kloubu je, kdo by měl mít, a alternativy k operaci. Je-li zapotřebí chirurgický zákrok, to vysvětluje, co chirurgie zahrnuje, obnova a rehabilitace. Máte-li další dotazy, možná budete chtít diskutovat o nich se svým poskytovatelem zdravotní péče.

náhrada kyčelního kloubu nebo kloubu, je chirurgický zákrok, při kterém nemocné části kyčelního kloubu jsou odstraněny a nahrazeny novými, umělé části. Tyto umělé části se nazývají protéza. Branky kyčelního kloubu chirurgie patří zvýšení mobility, zlepšení funkce kyčelního kloubu a zmírnění bolesti. Podle theernment), 332,000 totálních náhrad kyčelního kloubu jsou prováděny (ve Spojených státech každý rok.

Lidé s kyčelního kloubu škody, které způsobuje bolest a narušuje každodenní činnosti navzdory léčbě mohou být kandidáty na náhradě kyčelního kloubu. Artróza je nejčastější příčinou tohoto typu poškození. Nicméně, další podmínky, jako je revmatoidní artritida (chronické zánětlivé onemocnění, které způsobuje bolesti kloubů, ztuhlost a otok), osteonekrózy (nebo avaskulární nekróza, což je smrt kostí způsobené nedostatečným krevním zásobením), zranění, zlomenina, a kostní nádory mohou také vést k poruše kyčelního kloubu a potřebou náhradě kyčelního kloubu.

V minulosti lékaři vyhrazena kyčelního kloubu chirurgie v prvé řadě pro osoby starší 60 let. Myšlenkou bylo, že starší lidé jsou obvykle méně aktivní a dát menší důraz na umělém kyčle, než dělat mladší lidi. V posledních letech však lékaři zjistili, že hip nahrazení chirurgie může být velmi úspěšný u mladších lidí stejně. Nová technologie zlepšila umělých částí, což jim umožňuje, aby vydržely větší stres a napětí a vydrží déle.

Dnes, celkový zdravotní stav a úroveň činnosti člověka jsou mnohem důležitější než věk při předpovídání úspěch hip náhradní své. náhrada kyčelního kloubu může být problematické pro lidi s některými zdravotními problémy, bez ohledu na jejich věk. Například lidé, kteří mají chronické onemocnění, jako je Parkinsonova choroba, nebo podmínek, které mají za následek těžkou svalovou slabostí, častěji než lidé bez chronických onemocnění k poškození nebo přemístit umělé kyčle. Lidé, kteří jsou ve vysokém riziku infekcí nebo ve špatném zdravotním stavu, jsou méně pravděpodobné, že úspěšně obnovit. Z tohoto důvodu nemusí být vhodnými kandidáty pro tuto operaci. Nedávné studie rovněž naznačují, že lidé, kteří se rozhodnou podstoupit operaci, než dojde k pokročilé kloub zhoršení mají tendenci obnovit lépe a mají lepší výsledky.

Pro většinu lidí, kteří mají kyčelního kloubu operaci, má za následek postup uvedený v

Předtím, než s ohledem na celkovou náhradu kyčelního kloubu, může lékař zkusit jiné metody léčby, jako je cvičení, chodících pomůcek a léků. 1 cvičební program může posílit svaly kolem kyčelního kloubu. Chůze pomůcky, jako jsou hole a chodci mohou zmírnit některé ze stresu z bolestných, poškozených boků a pomůže vyhnout se nebo odložit operaci.

1 Všechny léky mohou mít vedlejší účinky. Některé nežádoucí účinky mohou být závažnější než ostatní. Měli byste si přečíst příbalovou informaci, která je součástí léku a zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče či lékárníka, pokud máte jakékoliv dotazy týkající se možných nežádoucích účinků.

Pro bolesti kyčelního kloubu bez zánětu, lékaři obvykle doporučují analgetické léčby acetminophen.

Bolesti kyčelního kloubu se zánětem, léčba obvykle skládá z nesteroidních protizánětlivých léků, nebo NSAID. Některé běžné NSAID jsou aspirin a ibuprofen. 2. Pokud jsou dostatečné k úlevě od bolesti ani NSA ani analgetika, lékaři někdy doporučujeme kombinovat dva. Opět platí, že toto by mělo být provedeno pouze pod dohledem lékaře.

2 Upozornění: Vedlejší účinky NSAID zahrnují žaludeční potíže; kožní vyrážky; vysoký krevní tlak; zadržování tekutin; a jater, ledvin a problémy se srdcem. Čím déle člověk používá NSAID, tím je pravděpodobnější, on nebo ona má mít vedlejší účinky, a to od mírné až závažné. Mnoho jiných léků nelze považovat, pokud je pacient léčen NSAID, protože nesteroidní antirevmatika změnit způsob, jakým tělo využívá nebo odstraňuje tyto jiné léky. Poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče či lékárníkem dříve, než začnete NSAID. NSA by měly být použity jen na nejnižší možnou po co nejkratší dobu potřebnou dávku.

V některých případech silnější analgetické léky, jako je tramadol nebo výrobku obsahujícího jak acetaminofenu a narkotického analgetika, jako je kodein může být nutné k potlačení bolesti.

Lokální analgetické výrobky mohou poskytovat další úlevu. Někteří lidé zjišťují, že nutriční doplněk kombinace glukosamin a chondroitin pomáhá zmírnit bolest. Lidé, kteří užívají výživové doplňky, bylinky a další doplňkové a alternativní léky by měly informovat své lékaře, aby se zabránilo škodlivým lékové interakce.

V malém počtu případů, mohou lékaři předepsat kortikosteroidní léky, jako je prednison nebo kortizon, v případě NSAID není úlevě od bolesti. Kortikosteroidy snižuje zánět kloubů a jsou často používány pro léčbu revmatických onemocnění, jako je revmatoidní artritida. Vzhledem k tomu, ze závažných vedlejších účinků spojených s kortikosteroidy, lékař musí předepsat a sledování léčby.

Někdy, kortikosteroidy se vstřikuje do kyčelního kloubu.

Pokud cvičení a léky nejsou úlevě od bolesti a zlepšují funkci kloubů, může lékař navrhnout méně komplexní korektivní operaci předtím, než se přistoupí k náhradě kyčelního kloubu. Jeden obyčejný alternativou k náhradě kyčelního kloubu je osteotomie. Tento postup zahrnuje řezání a novém uspořádání kostí, přesunout váhu z poškozeného a bolestivým kostním povrchu zdravější jedno. Zotavení z osteotomii trvá několik měsíců. Poté se funkce kyčelního kloubu může nadále zhoršovat a může být zapotřebí další léčba. Délka doby, než jiné operaci je zapotřebí velmi liší a závisí na stavu spoje před postupem.

Kyčelní kloub je umístěn tam, kde horní konec stehenní kosti, nebo stehenní kosti, splňuje pánev nebo kyčelní kosti. Koule na konci stehenní kosti, nazvaný hlavice stehenní kosti, zapadá do zásuvky (jamky) v pánvi, aby široký rozsah pohybu.

Při tradiční náhradu kyčelního kloubu, která trvá 1 až 2 hodiny, chirurg vytvoří 6- až 8-palcový řez přes okraj boku přes svaly a odstraní nemocnou kostní tkáně a chrupavky z kyčelního kloubu, při ponechání zdravých částí kloubu neporušený. Poté chirurg nahradí hlavu stehenní kosti a kloubní jamky s novými, umělé části. Nové hip je vyroben z materiálů, které umožňují přirozený klouzavost pohyb kloubu.

V posledních letech, někteří chirurgové začali provedení, co se nazývá minimálně invazivní, nebo mini-naříznuté úseky, náhrada kyčelního kloubu, která vyžaduje menší řezy a kratší dobu zotavení než tradiční náhradou kyčelního kloubu. Kandidáti na tento typ operace jsou obvykle věk 50 let nebo mladší, normální vztaženo na indexu tělesné hmotnosti a zdravější než kandidáty na tradiční chirurgii. Společné resurfacing je také používán.

Bez ohledu na to, zda máte tradičním, nebo minimálně invazivní chirurgie, použité součástky nahradit kloubu jsou stejné a vejdou do dvou základních variantách: lepená a necementovaných.

Betonová díly jsou upevněny na stávající zdravé kosti pomocí speciálního lepidla nebo cementu. endoprotéza kyčelního kloubu s použitím těchto částí je označován jako “cementované” postupu. Necementovaných části spoléhají na procesu zvaném biologická fixace, který je drží na místě. To znamená, že díly jsou vyrobeny s porézním povrchem, který umožňuje vlastní kost roste do pórů a držet nové díly na svém místě. Někdy lékař bude používat slinutý stehenní část a necementovanou acetabulární část. Tato kombinace se označuje jako hybridní náhrada.

Odpověď na tuto otázku se liší pro různé lidi. Vzhledem k tomu, stav každého člověka je jedinečný, lékař a je nutné zvážit výhody a nevýhody.

Slinuté náhrady jsou častěji používány pro starší a méně aktivní lidi a lidi se slabými kostmi, jako ti, kteří mají osteoporózu, zatímco necementované náhrady jsou častěji používány pro mladší, více aktivních lidí.

snížení bolesti; zvýšená mobilita; zlepšení v každodenních činnostech; zlepšení kvality života.

Studie ukazují, že slinuté a necementovaných protézy mají srovnatelné míry úspěchu. Studie také ukazují, že pokud budete potřebovat dodatečnou náhradu kyčelního kloubu, nebo revize, míra úspěchu pro cementované a necementovaných protézy jsou srovnatelné. Nicméně, jsou k dispozici ve Spojených státech náhrad kyčelního kloubu s cementované protézy další údaje o dlouhodobé, proto, že lékaři byli jejich použití zde od pozdní 1960, zatímco necementovaných protézy nebyly zavedeny až do pozdních 1970.

Primární Nevýhodou bezcementovou protézy je prodloužená doba na zotavení. Vzhledem k tomu, že trvá dlouhou dobu pro přirozený růst kosti a připojit k protéze, osoba s necementovaných náhrady musí omezit činnost po dobu až 3 měsíců k ochraně kyčelního kloubu. Také, je běžnější pro někoho s necementované protézy zažít stehna bolest v měsících po operaci, zatímco kost roste do protézy.

Lidé mohou dělat mnoho věcí před a po operaci, aby každodenní úkoly jednodušší a pomoci urychlit jejich rekonvalescenci.

před chirurgickým zákrokem

po zákroku

Ty budou mít pouze omezený pohyb bezprostředně po náhradě kyčelního kloubu. Když jste v posteli, polštáře nebo speciální zařízení se obvykle používají, aby podepřel hip ve správné poloze. Můžete obdržet tekutin přes nitrožilní trubkou nahradit tekutiny ztracené během chirurgického zákroku. Tam také může být trubice se nachází v blízkosti řezu k vypouštění tekutiny, a typ trubky nazývá katétr může být použita pro odtok moči, dokud se mohou používat toaletu. Lékař vám předepíše léky proti bolesti a nepohodlí.

Na následující den po operaci nebo někdy v den operace, bude terapeuti vás naučí cviky pro zlepšení zotavení. Respirační terapeut vás může požádat, aby zhluboka dýchat, kašel, nebo vyhodit do jednoduchého zařízení, které měří kapacitu plic. Tato cvičení snižují hromadění tekutiny v plicích po operaci.

Již jeden až dva dny po operaci, můžete být schopni sedět na kraji postele, stát, a dokonce i chodit s pomocí.

I když jste stále v nemocnici, fyzioterapeut může naučit cvičení, jako je uzavírání smluv a uvolnění určitých svalů, které mohou posílit bok. Protože nový, umělý kyčelní má více omezený rozsah pohybu než přírodní, zdravé kyčle, fyzický terapeut také vás naučí správné techniky pro jednoduché každodenních činnostech, jako je ohýbání a sedět, aby nedošlo ke zranění do svého nového kyčle ,

Obvykle lidé netráví více než 3 až 5 dní v nemocnici po náhradě kyčelního kloubu. Úplné zotavení z operace trvá asi 3 až 6 měsíců, v závislosti na typu operace, váš celkový zdravotní stav, a úspěch vašeho rehabilitace.

Je důležité, aby si pokyny od svého lékaře před propuštěním z nemocnice a je pečlivě sledovat, jakmile se dostanete domů. V opačném případě budete dát největší šanci na úspěšné operaci.

Nové technologie a pokroky v chirurgické techniky výrazně sníží rizika spojená s kyčelního kloubu.

Nejčastějším problémem, který může nastat brzy po náhradě kyčelního kloubu je hip dislokace. Vzhledem k tomu, umělé míč a zásuvka jsou menší než ty normální, střela může být vytlačen ze zásuvky v případě, že bok je umístěn v určitých pozicích. Nejnebezpečnější poloha je obvykle tahání kolena k hrudníku.

Nejběžnější pozdější komplikace náhradě kyčelního kloubu je zánětlivé reakce na drobné částečky, které se postupně zanikat z umělých kloubních ploch a jsou absorbovány okolních tkání. Zánět může vyvolat akci speciálních buněk, které jedí pryč některé z kosti, což způsobuje implantátu, aby se uvolnily. K léčbě této komplikace, může lékař použít protizánětlivé léky nebo doporučují revizní operace (nahrazení umělého kloubu). Lékařské vědci experimentují s novými materiály, které déle vydrží a způsobují menší zánět. Méně časté komplikace kyčelního kloubu chirurgie zahrnují infekci, krevních sraženin a heterotopickou tvorbu kostí (růst kostí nad rámec běžné okraje kosti).

Aby se minimalizovalo riziko komplikací, je důležité vědět, jak předcházet problémům a rozpoznat příznaky potenciálních problémů brzy a obraťte se na svého lékaře. Například, něha; zarudnutí a otok lýtka; nebo otok stehna, kotníku, nebo chodidla může být varovné signály možného krevní sraženiny. Varovné příznaky infekce patří horečka, zimnice, něhu a otok, nebo odvodnění z rány. Měli byste zavolat svého lékaře, pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků.

endoprotéza kyčelního kloubu je jedním z nejúspěšnějších ortopedických operacích prováděných. Nicméně, protože více lidí mají náhrad kyčelního kloubu v mladším věku, a nošení pryč z povrchu kloubu se stává problémem po 15 až 20 let, nahrazení umělého kloubu, který je také známý jako revizní operace, je stále běžnější. Je to těžší než první-time náhradu kyčelního kloubu, a výsledek je obecně není tak dobrá, a proto je důležité, aby prozkoumala všechny dostupné možnosti před tím, než další chirurgický zákrok.

Lékaři považují revizní chirurgický zákrok ze dvou důvodů: je-li léky a změny životního stylu nejsou úlevě od bolesti a postižení, nebo je-li x paprsky poškození hip ukázat kosti kolem umělého kyčelního kloubu, která musí být napravena, než bude příliš pozdě pro úspěšnou revizi. Tato operace je obvykle považováno pouze tehdy, když úbytek kostní hmoty, opotřebení spojovacích ploch nebo společný uvolnění se objeví na rentgenu. Další možné důvody pro revizní operace patří zlomeniny, luxace umělých částí a infekce.

Správné cvičení může snížit tuhost a zvýšit pružnost a pevnost svalů. Lidé, kteří mají umělý kyčel by se obrátit na svého lékaře nebo fyzioterapeuta o vývoji vhodný cvičební program. Většina z těchto programů začít s bezpečnými rozsah-of-pohybu aktivit a svalů-posilování cvičení. Lékař nebo terapeut rozhodne, kdy můžete přejít na náročnější aktivity. Mnoho lékaři doporučují vyhýbat činnosti s velkým dopadem, jako jsou basketbal, jogging a tenis. Tyto aktivity mohou poškodit nový kyčelní nebo vést k uvolnění z jeho částí. Některé doporučené cvičení jsou procházky, stacionární jízda na kole, plavání a běh na lyžích. Tato cvičení mohou zvýšit svalovou sílu a kardiovaskulární bez poškození novou kyčel.

Chcete-li zvýšit šanci na chirurgické úspěch a snížit riziko komplikací a selhání protézy, vědci pracují na vývoji nových operačních technik, větší důraz odolné materiály a lepší návrhy protézy. Jsou také hledají způsoby, jak snížit tělesnou zánětlivou reakci na umělých kloubů komponent.

Výzkumníci také studují pohlaví a etnické rozpory v těch, kteří mají postup, a charakteristiky, které dělají někteří lidé s větší pravděpodobností mít úspěšnou operaci.

Studie zkoumají použití různých činidel k minimalizaci úbytku kostní hmoty kolem implantátu. Strategie k předcházení vzniku krevních sraženin a infekce implantátu související se také předmětem šetření.

Dalšími oblastmi problematiky výzkumu adresa zotavení a rehabilitaci, jako například vhodným pooperační analgezii o starší lidi a domácí zdravotnictví a ambulantních programů.

Více informací o výzkumu je k dispozici z následujících zdrojů

1 AMS kruh; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Fax: 301-718-6366; E-mail: .theernment; niams.theernment

2 AMS kruh; Bethesda, MD 20892-3676; Telefon: 202-223-0344; 800-624-Bone (2663); TTY: 202-466-4315; Fax: 202-293-2356; E-mail: theernmentBoneInfo@mail.theernment; bones.theernment

apta

artritida

hipsoc

NIAMS vděčně uznává, že pomoc z těchto jednotlivců na přípravě a kontrole původní verze této publikace: James Panagis, M. D., M.P.H., theernment; Khaled Saleh J., M. D., University of Virginia, Charlotttesville, VA; a Clement B. Sledge, M. D., Profesor ortopedické chirurgie emeritní Harvard Medical School a Brigham a ženské nemocnice, Boston, MA.

Posláním National Institute of Arthritis and pohybového aparátu a kožních nemocí (NIAMS), která je součástí amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních Services’ernment (theernment), je podpořit výzkum příčin, léčby a prevence artritidy a pohybového aparátu a kožní onemocnění; výcvik základních a klinických vědců uskutečnit tento výzkum; a šíření informací o pokrok ve výzkumu v těchto nemocí. NIAMS informace Clearinghouse je veřejná služba sponzorované NIAMS, který poskytuje informace zdraví a informační zdroje. Doplňující informace lze nalézt na internetových stránkách atniams.theernment NIAMS.

Tato publikace obsahuje informace o léky používané k léčbě zdravotního stavu se zde hovoří. Když byla tato publikace vyvinut, která je součástí jsme (přesné) informace nejvíce up-to-data k dispozici. Občas se objeví nové informace o léku se uvolní.

Info- (463-6332);

Drogy @ ataccessdata./scripts/cder/drugsat. Drogy @ je prohledávat katalog produktů schválenou organizací drog.

/ NCHS

1 AMS kruh; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Fax: 301-718-6366; E-mail: .theernment; niams.theernment

13-4907

Zjistěte, co může očekávat. Žádost o informace písemné pro pacienty od lékaře, nebo se obraťte na jednu z organizací uvedených blíží ke konci této publikace .; Zařídit pro někoho, kdo by vám pomohl kolem domu za týden nebo dva po příchodu domů z nemocnice .; Zajistit dopravu do az nemocnice .; Zřídit “oživení stanice” doma. Umístěte dálkového ovládání televizoru, rádio, telefon, medicína, tkáně, odpadkový koš a džbán a skla vedle místa, kde strávíte nejvíce času, zatímco vy obnovit .; Místo položky, které používají každý den na úrovni tržních podmínek, aby se zabránilo dosažení nahoru nebo dolů ohýbání .; Zásobili kuchyňských potřeb a připravovat jídlo v předstihu, jako jsou například zmrzlé rendlíky nebo polévky, které mohou být znovu zahřeje a sloužil snadno.

Postupujte podle pokynů lékaře .; Práce s fyzioterapeutem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem rehabilitovat kyčle .; Nosit zástěru pro přepravu věcí kolem domu. To ponechává volné ruce a paže pro rovnováhu nebo používat berle .; Použijte s dlouhou rukojetí “Reacher” zapnout světla nebo chytit věci, které jsou nad rámec běžných tržních podmínek. Nemocniční personál může poskytnout jeden z nich nebo navrhnout kde koupit jeden.