mozková obrna-symptomy

Když se dětská mozková obrna (CP) je závažné, znamení jsou často všiml při narození nebo krátce po narození. Ale některé časné příznaky závažné CP se liší v závislosti na konkrétním typu CP.

Dokonce i když je přítomný při narození podmínka, příznaky mozkové obrny nemůže být zaznamenáno, dokud dítě je 1 až 3 let. Lékaři a rodiče nemusí vidět, že dítě Pohyby jsou neobvyklé, dokud pohyby stanou více zřejmé, jak dítě roste.

Některé problémy spojené s CP jasnější v průběhu času. Nebo se může objevit jako dítě roste. Ty mohou zahrnovat

Problémy sání a polykání; Slabý nebo pronikavý výkřik; záchvaty; Neobvyklé pozice. Často se tělo dítěte je buď velmi uvolněně a disketu nebo velmi tuhý.

Menší svaly v postižených rukou nebo nohou; Nervové systémové problémy se zabránilo jeho pohybu v postižených rukou a nohou. Není aktivní ovlivňuje to, jak svaly rostou; Abnormální pocity. Někteří lidé, kteří mají CP cítí bolest při dotyku na lehkou váhu. Dokonce i každodenní činnosti, jako je čištění zubů, mohou ublížit. Abnormální pocity mohou také ztěžuje identifikaci běžných předmětů hmatem; Podráždění kůže. Slintání je běžné, když jsou ovlivněny obličejové a krční svaly. Slintání dráždí kůži, zvláště kolem úst, bradu a hrudník; Zubní problémy. Děti, které mají problémy čištění zubů mají větší riziko vzniku dutin a onemocnění dásní (gingivitida). Zabavení léky mohou také vést k onemocnění dásní; Nehody. Falls a jiné nehody jsou rizika, v závislosti na ovládání svalů, ztuhlost kloubů a obecné fyzické síly. A záchvaty CP-související může způsobit zranění.