lopuchu: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Arctium, Lopuch větší, Arctium minus, Arctium tomentosum, Bardana, Bardana-moll, Bardanae Radix, Bardane, Bardane poživatelné, Bardane GÃante, Bardane mocí, Žebrácká Knoflíky, lopuchu výtažek z kořene, Burr Seed, Clotbur, řepeň, Cockle Button ..; Viz Všechny názvy Arctium, Lopuch větší, Arctium minus, Arctium tomentosum, Bardana, Bardana-moll, Bardanae Radix, Bardane, Bardane poživatelné, Bardane GÃante, Bardane moci, Žebrácká tlačítka, lopuchu výtažek z kořene, Burr semínko, Clotbur, řepeň, vráska Tlačítka , Jedlé lopuch, Fox Clote, Gobo, Glouteron, Grande Bardane, Velká Bur, Velké Burdocks, happy Major, Hardock, Harebur, Herbe aux Teigneux, Herbe du Teigneux, Lappa, Partnerský Listy, Niu Bang Zi, Orelha-de-Gigante, personata, Philanthropium, Rhubarbe du Diable, Thorny Burr; Anonymní

Lopuch je rostlina. Kořen je někdy používán jako jídlo. Kořen, list a semena se používají k výrobě léku; Lidé berou lopuch ke zvýšení průtoku moči, zabíjet bakterie, snížení horečky, a â € € œpurifyâ jejich krev. To je také používá k léčbě nachlazení, rakovina, mentální anorexie, gastrointestinální (GI) stížnosti, bolesti kloubů (revmatismus), dna, infekce močového měchýře, komplikace syfilis a kožní onemocnění včetně akné a lupénky. Lopuch je také používán k léčbě vysokého krevního tlaku, â € œhardening tepen â € (arterioskleróza), a onemocnění jater. Někteří lidé používají lopuch ke zvýšení sexuální apetit; Lopuch se aplikuje na kůži pro suchou pleť (ichtyózy), akné, lupénka, ekzém a; Lopuch byla spojena s intoxikací, protože některé produkty byly kontaminovány kořenem belladonna nebo atropy. Tyto bylinky obsahují jedovatou látku zvanou atropin.

Lopuch obsahuje chemické látky, které by mohly mít aktivitu proti bakteriím a zánětu.

Nedostatečná Evidence fo; Rakovina prsu. Předčasné výzkumy naznačují, že použití specifického výrobku, který obsahuje kořen lopuchu, ovce šťovík, kluzký jilm kůry, a rebarboru (Essiac, Resperin Canada Limited) nezlepší kvalitu života u lidí s rakovinou prsu; Diabetes. Předčasné výzkum naznačuje, že jíst těsto připravené ze sušeného kořene lopuchu spolu s máslem, voda, sůl, umělé sladidlo, a zázvoru extrakt zabraňuje prudký vzestup hladiny krevního cukru po jídle u lidí s diabetem; zadržování tekutin; Horečka; Anorexie; Žaludeční podmínky; Dna; Akné; Těžce suchá kůže; psoriáza; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost lopuchu pro tyto účely.

Lopuch je bezpečně používán jako potravina Asiais PRAVDĚPODOBNĚ v bezpečí, když konzumovány v množstvích běžně vyskytují v potravinách. Je tu není dostatek informací vědět, jestli lopuchu je bezpečné, pokud jsou užívány v léčivých dávkách; Lopuch může vyvolat alergickou reakci u lidí citlivých na některých květin a bylin. Při aplikaci na kůži, může způsobit vyrážku; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení není k dispozici dostatek spolehlivých informací o bezpečnosti užívání lopuch, pokud jste těhotná nebo kojíte. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Krvácivé stavy: lopuch mohla zpomalit srážlivost krve. Vezmeme-lopuch může zvýšit riziko krvácení u lidí s poruchami srážlivosti krve; Alergie na ambrózie a související zařízení: lopuch, může vyvolat alergickou reakci u lidí, kteří jsou citliví na čeledi Asteraceae / Compositae. Členové této rodiny patří ambrózie, chryzantémy, měsíčky, sedmikrásky, a mnoho dalších. Pokud trpíte alergiemi, ujistěte se, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče před přijetím lopuch; Diabetes: Některé důkazy naznačují, že při lopuch by mohly snížit hladinu cukru v krvi. Vezmeme-lopuch by mohlo snížit hladinu cukru v krvi příliš mnoho lidí s cukrovkou, kteří již užívají léky na snížení hladiny cukru v krvi; Chirurgie: lopuch může zvýšit riziko krvácení v průběhu a po operaci. Přestat brát to nejméně 2 týdny před plánovaným operaci.

Lopuch by mohlo zpomalit srážlivost krve. Užívání lopuch spolu s léky, které také pomalé srážení krve může zvýšit pravděpodobnost vzniku podlitin a krvácení; Některé léky, které zpomalují srážení krve patří aspirin, klopidogrel (Plavix), diklofenak (Voltaren, Cataflam, jiní), ibuprofen (Advil, Motrin, ostatní), naproxen (Anaprox, Naprosyn, jiní), dalteparin (fragminu), enoxaparinem (Lovenox) , heparin, warfarin (Coumadin), a další.

Příslušná dávka Lopuchovy pro použití jako léčby závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro lopuchu. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Yao, X. J., Wainberg, M. A., a Parniak, M. A. Mechanismus inhibice HIV-1 infekce in vitro vyčištěného extraktu Prunella vulgaris. Virology 199; 187 (1): 56 až 62.

Fletcher GF, Cantwell JD. Lopuch kořen otrava čaj. JAMA 1978 říjen; 240 (15): 1586.

Hirose M, Yamaguchi T, Lin C, et al. Účinky na arctiin PhIP vyvolané prsních žláz, tlustého střeva a slinivky břišní karcinogeneze u samic krys Sprague-Dawley a MeIQx indukované hepatokarcinogeneze u samců krys F344. Cancer Lett 200; 155: 79-88.

Holetz FB, Pessini GL, Sanches NR, et al. Screening některých rostlin používaných v brazilské lidové medicíně k léčbě infekčních onemocnění. Mem Inst Oswaldo Cruz 200; 97: 1027-1031.

Iwakami S, Wu JB, Ebizuka Y, Sankawa U. destiček aktivující faktor (PAF) obsažené v léčivých rostlin: lignanů a seskviterpeny. Chem Pharm Bull (Tokyo) 199; 40: 1196-8.

Kardošová A, Ebringerova A, ALFOLDI J, et al. Biologicky aktivní fruktan z kořenů Lopuch větší L., var. Herkules. Int J Biol Macromol 200; 33: 135-40.

Lin CC, Lu JM, Yang JJ, et al. Protizánětlivé a radikální uklízet účinky Lopuch větší. Am J Med Chin 199; 24: 127-37.

Lin SC, Lin CH, Lin CC, et al. Hepatoprotektivní účinky Lopuch větší Linne na poranění jater vyvolané chronickým spotřeby etanolu a umocněna tetrachlormethanu. J Biomed Sci 200; 9: 401-9.

Rhoads PM, Tong TG, Banner W Jr, Anderson R. Anticholinergní otravy spojené s komerčním kořene lopuchu čaje. J Clin Toxicol Toxicol 1984-8; 22: 581-4.

Rodriguez P, J Blanco, Juste S, et al. Alergická kontaktní dermatitida způsobená lopuchu (Lopuch větší). Kontaktní dermatitida 199; 33: 134-5.

Sasaki Y, Y Kimura, Tsunoda T, Tagami H. anafylaxe v důsledku lopuchu. Int J Dermatol 200; 42: 472-3.

Xie LH, Ahn EM, Akao T, et al. Transformace arctiin na estrogenní a antiestrogenní látky podle lidských střevních bakterií. Chem Pharm Bull (Tokyo) 200; 51: 378-84.

Zick, S. M., Sen, A., Feng, Y., Green, J., Olatunde, S., a Boon, H. Trial of Essiac zjistit jeho účinek u žen s karcinomem prsu (TEA-BC). J Altern dodatek Med 200; 12 (10): 971-980.

Bever BO a Zahnd GR. Rostliny s orálním hypoglykemického účinku. Litrovou J Surový Drug Res 197; 17: 139-196.

Plemeno, F. B. a Kuwabara, T. lopuchu oftalmii. Arch Ophthalmol 196; 75 (1): 16-20.

Bryson, P. D., Watanabe, A. S., Rumack, B. H., a Murphy, R. C. lopuch kořen čaj otrava. Kazuistika zahrnující komerční přípravu. JAMA 5-19-197; 239 (20): 2157.

Chan, Y. S., Cheng, L. N., Wu, J. H., Chan, E., Kwan, Y. W., Lee, S. M., Leung, G. P., Yu, P. H., a Chan, S. W. Přehled farmakologických účinků Lopuch větší (lopuchu). Inflammopharmacology. 201; 19 (5): 245-254.

Dombradi, C. A. a Foldeak, Screening zpráva S. o protinádorové aktivity čištěných Lopuch větší extraktů. Tumori 196; 52 (3): 173-175.

Ventilátor, H., De-Qiang, D., Yu, S. Lin, Z., Hong-bin, X., a Ting-Guo, K. Farmakokinetika v plazmě a tkáňová distribuce arctiin a jeho hlavní metabolit u krys HPLC-UV a LC-MS. Planta Med 201; 78 (8): 800-806.

Farnsworth NR a Segelman AB. Hypoglykemická rostliny. Dlaždice Till 197; 57: 52 až 56.

Gandolfo, N. a ACCASCINA, G. [Atropin otravy požitím odvar z lopuchu kořenů.]. Ann.Ist.Super.Sanita 195; 16 (10-11-12): 844-851.

Goodwin, R. A., Jr. lopuchu oftalmii. J.Maine.Med.Assoc. 196; 59 (3): 53-54.

Grases, F., Melero, G., Costa-Bauza, A., Prieto, R., a March, J. G. Urolitiáza a fytoterapie. Int Urol Nephrol 199; 26 (5): 507-511.

HAVENER, W. H., spadá, H. F., a Mcreynolds, W. U. lopuch bur oftalmie. AMA.Arch.Ophthalmol. 195; 53 (2): 260-263.

Hirono, I., Mori, H., Kato, K., Ushimaru, Y., Kato, T., a Haga, M. bezpečnost vyšetření některých jedlých rostlin, část 2. J Environ Pathol Toxicol 197; 1 (1): 71-74.

Ichihara A. Nová sesquilignans z Lopuch větší L. Struktura lappaol C, D a E. Agric Biol Chem 197; 41: 1813-1814.

Kassler, W. J., Blanc, P., a Greenblatt, R. Použití léčivých bylin u pacientů infikovaných virem lidské imunodeficience. Arch Intern Med 199; 151 (11): 2281-2288.

Kato, Y. a Watanabe, T. Izolace a charakterizace xyloglukan z gobo (Arctium lappa L.). Biosci.Biotechnol.Biochem 199; 57 (9): 1591-1592.

Knott, A., Reuschlein, K., Mielke, H., Wensorra, U., Mummert, C., Koop, U., Kausch, M., Kolbe, L., Peters, N., Stab, F., Wenck, H., a Gallinat, S. Natural Arctium lappa extrakt plodů zlepšuje klinické příznaky stárnutí pokožky. J Cosmet.Dermatol. 200; 7 (4): 281-289.

Lapinina L a Sisoeva T. Vyšetřování některých rostlin, zda je jejich cukru snižující účinek. Farmatsevtichnyi Zhurnal 196; 19: 52 až 58.

Lin, S. C., Chung, T. C., Lin, C. C., Ueng, T. H., Lin, Y. H., Lin, S. Y., a Wang, L. Y. hepatoprotektivní účinky Lopuch větší na uhlíku tetrachloride- a acetaminofenu indukovaného jaterního poškození. Am J Med Chin 200; 28 (2): 163-173.

Morita K. Chemická povaha desmutagenic faktoru izolovaného z Lopuch (Arctium Lappa Linne). Agric Biol Chem 198; 49: 925-932.

Morita, K., Kada, T., a Namiki, M. a desmutagenic faktor izolován z lopuchu (Lopuch větší Linne). Mutat.Res 198; 129 (1): 25 až 31.

Nos, M., Fujimoto, T., Nishibe, S., a Ogihara, Y. Strukturní transformace Lignan látek v krysím trávicího trac; II. Sérová koncentrace lignanů a jejich metabolitů. Planta Med 199; 59 (2): 131-134.

Sato, A. [Studie o protinádorovou aktivitu surových drog. I. Účinky vodných extraktů z některých surových drog v krátkodobému screeningový test. (1)]. Yakugaku Zasshi 198; 109 (6): 407-423.

Schulte, K. E., Rucker, G., a Boehme, R. [polyacetylenů jako složky kořenů Bur]. Arzneimittelforschung. 196; 17 (7): 829-833.

Silver AA a Krantz JC. Účinek požitím kořene lopuchu o normálních a diabetických jedinců: Předběžná zpráva. Ann Int Med 193; 5: 274-284.

Swanston-Flatt, S. K., Day, C., Flatt, P. R., Gould, B. J., a Bailey, C. J. glykemickým účinky tradičních evropských rostlinných léčby diabetu. Studie u normálních a streptozotocinem diabetických myší. Diabetes Res 198; 10 (2): 69-73.

Thiverge, G. Granular stomatitida u psů kvůli lopuch. Can.Vet.J. 197; 14 (4): 96-97.

Wang, H. Y. a Yang, J. S. [Studie o chemických složek Lopuch větší L]. Yao Xue.Xue.Bao [Acta Pharmaceutica Sinica] 199.; 28 (12): 911-917.

Wang, W., Pan, Q., Han, XY, Wang, J., Tan, RQ, He, F., Dou, DQ a Kang, TG Simultánní stanovení arctiin a jeho metabolitů u potkanů ​​močí a výkaly podle HPLC , Fitoterapia 2-1-201; 86C: 6-12.

Warner, T. F. a Azen, E. A. třísloviny, slinné proteiny bohaté na prolin a rakovina jícnu. Med Hypotézy 198; 26 (2): 99-102.

Washino T. New obsahující síru acetylenické sloučeniny z Lopuch větší. Agric Biol Chem 198; 50 (263): 269.

Yang L, Lin S, T Yang a kol. Syntéza anti-HIV aktivitu dibenzylbutyrolactone lignanů. Bioorganická Medicinal Chem Lett 199; 6: 941-944.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese