kreatin doplňky: používání a vedlejší účinky

Ve své snaze běžet dál, skákat výš a přečká soutěže, mnozí atleti se obrátil k různým drogy zvyšující výkonnost a doplňků. Kreatin je nejpopulárnější z těchto látek, věřil zvýšit svalovou hmotu a pomáhají sportovci dosáhnout výbuchy síly.

Jedním z důvodů pro popularitu kreatinu může být jeho dostupnost. Kreatin prášek, tablety, energetické tyčinky a nápojové směsi jsou k dispozici bez lékařského předpisu v drogeriích, supermarketech, obchodech výživy, a přes internet.

Přestože kreatin je přírodní látka, to nebylo dobře studoval v dlouhodobém horizontu. Výzkumníci stále nejste jisti, jaké důsledky by to mohlo mít na těle, a to zejména u mladých lidí, nebo jak efektivní by to mohlo být.

Bude Vitamíny a doplňky vám pomohou dosáhnout vašich cílů?

Kreatin je přírodní látka, která se změní na kreatin fosfátu v těle. Kreatinfosfát pomáhá, aby látky zvané adenosintrifosfát (ATP). ATP poskytuje energii pro svalové kontrakce.

Tělo produkuje kreatinu se používá. Je také přichází od bohatých na bílkoviny potravin, jako je maso nebo ryby.

Již v roce 1970, vědci zjistili, že užívání kreatinu v podobě doplnění by mohl zvýšit fyzickou výkonnost. V roce 1990, atleti začali zachytit, a kreatin se stala vyhledávaným sportovním doplňkem. Podle studií, 8% dospívajících brát kreatin. Doplněk je obzvláště populární mezi vysoké školy, vysoké školy a profesionální sportovce, zejména fotbal a hokejisty, zápasníky a gymnastů. Odhaduje se, že 40% vysokoškolských sportovců a to až do poloviny profesionálních sportovců říkají, že používají kreatin doplňky.

Kreatin je myšlenka zvýšení pevnosti, zvýšení svalové hmoty, a pomáhají svaly zotavit rychleji během cvičení. Tato svalová boost může pomoci sportovcům dosáhnout výbuchy rychlosti a energie, a to zejména během krátkých záchvatech činností s vysokou intenzitou, jako je vzpírání nebo sprint. Nicméně, vědecký výzkum na kreatinu byla smíšená. Ačkoli některé studie zjistily, že to pomůže zvýšit výkon během krátkých období sportování, neexistuje žádný důkaz, že kreatin pomáhá při vytrvalostních sportů. Výzkum také ukazuje, že svaly ne každý má reagovat na kreatinu; někteří lidé, kteří používají to nevidí žádný přínos.