kortikosteroidy k léčbě syndromu karpálního tunelu

Ačkoliv kortikosteroidy přijít v ústní (tablety nebo sirup) formy, injekce (ran) se nejčastěji používají k léčbě syndromu karpálního tunelu.

Kortikosteroidy zmírnění zánětu.

Kortikosteroidy jsou uvedeny ke zmírnění zánětu v důsledku syndromu karpálního tunelu, když ostatní formy léčby (jako zbytek, pomocí zápěstí dlahu, nebo používají protizánětlivé) nepomohly úlevě od bolesti.

Krátkodobá léčba orální kortikosteroidy bylo prokázáno, že snižuje karpálního tunelu příznaků syndromu. 1. Není jasné, jak dlouho bude účinek trvá kortikosteroidy.

Kortikosteroidy záběry Bylo prokázáno, že snížení příznaků karpálního tunelu. 2 Ale i když často poskytují dočasnou úlevu (po dobu několika týdnů nebo více), nemají obvykle poskytují trvalou úlevu od příznaků karpálního tunelu.

Pokud se tři rány v průběhu několika měsíců nepomohly k úlevě od bolesti, další výstřely není pravděpodobné, že pomáhat a může poškodit plod. I v případě, že záběry pomáhají k úlevě od bolesti, počet snímků by měl být omezen. Promluvte si se svým lékařem o kortikosteroidy výstřely.

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře, pokud jste mají kortikosteroidy injekce a máte

Zavolejte svého lékaře, pokud užíváte perorální (ústy) kortikoidy a máte

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Jeden obyčejný postranní účinek injekčními kortikosteroidy je bolest a otok první den nebo dva po injekci. To může pomoci aplikovat led doma po dobu 15 až 20 minut.

Časté nežádoucí účinky kortikosteroidy zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Jiné formy léčby k úlevě od bolesti a zánětu (jako je odpočinek, led, nesteroidní protizánětlivé látky, a dlaze) se obvykle snažil předtím, než se používají kortikosteroidy.

Standardní praxe je, že steroidní injekce by měla být dána pouze 3 nebo 4 krát ročně v jednom společném prostoru.

Vstřikování jakékoli látky do kloubu nebo šlachy má velmi malé riziko poškození, včetně poškození šlachy, vazu nebo nervů; krvácení do Tissu; nebo infekce. Ačkoli tito zřídka stane, lékař bude pravděpodobně zmínit možnosti k vám, než se dostanete injekci do kloubu.

Nikdo nemá rád jehly. Ale zkušení lékaři lze obvykle provést kortikosteroidy injekce za méně než 30 sekund. To bolí, ale je to rychlé.

Někteří lékaři se domnívají, že kortikosteroidy by neměl být podáván dětem nebo ženám, které jsou těhotné nebo prsu -feeding.

Je-li podezření na infekci, záběry jsou obvykle nejsou uvedeny.

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Pokud jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět, nepoužívají žádné léky, pokud Vám to lékař neřekne. Některé léky mohou poškodit vaše dítě. To zahrnuje předpis a over-the-counter léky, vitamíny, byliny a doplňky. A ujistěte se, že všechny vaše lékaři vědí, že jste těhotná, kojíte, nebo plánujete otěhotnět.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Piazzini DB, et al. (2007). Systematický přehled konzervativní léčbě syndromu karpálního tunelu. Klinické rehabilitace, 21 (4): 299-213.

Ashworth NL (2014). Karpální tunel. BMJ Clinical Evidence. http: //clinicalevidence.bmj/x/systematic-review/1114/overview.html. Přístupné 02.10.2014.

Kathleen Romito, MD – Rodinný Medicin; Herbert von Schroeder, MD, MSc, FRCSC – Ruční a Mikrovaskulární chirurgie

14.listopadu 2014

Kopřivka; Bolest a otok v okolí místa vpichu, který trvá déle než 2 dny.

Kopřivka; Známky infekce, jako je bolest v krku nebo horečka; bolest břicho, nevolnost nebo zvracení, které nezmizí; Krvavé nebo černá, dehtovitá stolice; Rychlý přírůstek na váze; Změny ve tvých očích, včetně rozmazané vidění nebo bolest očí; Svalové křeče, bolest nebo slabost; Změny v kůži, včetně akné nebo načervenalý fialové linek; Zvýšená žízeň, a to zejména s častým močením.

Zvýšená chuť k jídlu; Nervozita nebo neklid.