kochleární implantáty a meningitida – přehled témat

Děti, které mají kochleární implantáty mají vyšší riziko vzniku bakteriální meningitidy. 1 A kochleární implantát je zařízení implantuje ve vnitřním uchu pro léčbu závažné ztráty sluchu, která nezlepší se sluchové pomůcky.

Multifokální neuropatie motor (MMN) je nemoc, která postihuje motorické nervy svého těla. To jsou nervy, které řídí svaly. Podmínkou dělá to pro ně těžké poslat elektrické signály, které se pohybují vaše tělo, což činí vaše ruce a paže cítí slabý. Budou také škubat a křeče; MMN není život ohrožující, a ve většině případů, může ošetření, aby se svaly silnější. Nemoc může zhoršit pomalu, a po chvíli, můžete mít pevný čas dělat každodenní úkoly, jako je psaní …

Vyšetřovatelé také při pohledu na tom, zda design implantátů přispívá k rozvoji meningitidy.

Aby se snížilo riziko vzniku meningitidu, lidé s kochleární implantáty by měly dostat pneumokokovou vakcínou (například podáním pneumokokové konjugované vakcíny (Co je to dokument PDF?) Nebo pneumokokové polysacharidové vakcíny (Co je to dokument PDF?). 1 také některé lidé s implantáty měli ušní infekce, než se vyvinul zánět mozkových blan. Z tohoto důvodu odborníci doporučují, aby lidé s implantáty dostávají okamžitou antibiotickou léčbu ušních infekcí.

Abnormálně tvořil vnitřní ucho; Měl předchozí meningokokovou infekci; Časté ušní infekce; Špatně fungující imunitní systém; Měl předchozí ucha nebo hlavy operaci.