kalorií a kontrolní tipy velikost porce

Pryč jsou dny, kdy hranolky přišli 3-unce pytlů, bagely byly ne větší než hokejové puky a nealkoholických nápojů dosáhla vrcholu 12 uncí. A není to jen restaurací, které jsou supersizing velikosti porcí potraviny a zesilující kalorií. Domácí kuchaři se po oblek.

V dopise nedávno zveřejněné v časopise Annals of Internal Medicine, dva výzkumníci popsal svou recenzi 18 klasických receptů (pro věci, jako je pečené makarony se sýrem a sušenky) publikoval v edicích radosti z vaření od roku 1936 do roku 2006. Zjistili, že průměrné kalorie v jedné porci se zvýšil na 17 z těchto 18 receptů od populárního kuchařka má 1936 vydání.

Dvě třetiny těchto receptů byly více kalorií a to buď proto, že obsahovala více výkrm složky jako masa, sýrů, nebo bohatých omáčky, nebo proto, že používá méně nižší kalorické přísady, jako je zelenina. Zbývající Recepty měli větší porce velikostí.

“V těchto hubených časech, s více lidí šetří jejich jídlo dolarů a jíst doma, musíme začít měnit způsob, jakým jíme zmenšením porce velikostí a kalorií v našich oblíbených receptů,” říká dopis autor Brian Wansink, PhD, je Cornell University výzkumník a autor vědomím stravování.

Jedním z problémů, jak říká, je to, že recepty kalorií a velikosti porcí zvýšil zatímco rodiny jsou menší, než tomu bylo před 10-20 lety. “Recept byl původně navržen tak, aby nakrmit rodinu 6-8, ale dnes čtyřčlenná rodina dohrává celou mísu,” říká Wansink

Několik navíc kalorií tu a tam nemusí zdát jako hodně, ale může opravdu přidat až v průběhu času, říká Cheryl Forberg, RD, dietolog za největší Loser reality show. “Pokud se nám nepodaří začít jíst zdravěji,” ona varuje: “více lidí se chystá skončit jako soutěžících v pořadu, aniž by ve prospěch intenzivního zásahu.

 konzultaci s odborníky na tipy, které vám pomohou kontrolní části a vyhnout kalorií inflaci svých oblíbených jídel, ať už budete jíst doma nebo v restauraci.

Když zvýšit podíl nízkým obsahem tuku ovoce, zeleniny a bylin v pokrmech, přirozeně snížit kalorie při přidávání výživy. “Když zvýšíte zeleninu, přidat více vlákniny a vody, a proto můžete jíst větší a plnicí část bez spousty kalorií,” říká Ellie Krieger, RD, hostitel Food Network chuť k jídlu show.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …