jak je zánět průdušek léčí?

Hlavními cíli léčbě akutní a chronické bronchitidy jsou ke zmírnění příznaků a dělat dýchání jednodušší.

Pokud máte akutní zánět průdušek, může lékař doporučit odpočinek, dostatek tekutin a aspirinu (pro dospělé) nebo paracetamol k léčbě horečky.

Antibiotika jsou obvykle není předepsán pro akutní bronchitidu. Je to proto, že nepracují proti virům-nejčastější příčinou akutní bronchitidy. Nicméně, pokud se lékař domnívá, máte bakteriální infekci, on nebo ona může předepsat antibiotika.

Zvlhčovače nebo pára mohou pomoci uvolnit hlen a zmírnit sípání a omezené proudění vzduchu. Pokud vaše bronchitida způsobuje dušnost, možná budete potřebovat inhalační lék otevřít dýchací cesty. Užívání tohoto léku pomocí inhalátoru. Toto zařízení umožňuje, aby byl lék jít přímo do vašich plic.

Lékař může předepsat léky ke zmírnění nebo snížit kašli a léčit vaše zanícené dýchacích cest (zvláště pokud vaše kašel přetrvává).

Pokud máte chronické bronchitidy a také byl diagnostikován s CHOPN (chronickou obstrukční plicní nemoc), může být nutné léky otevřít dýchací cesty a pomáhají odstranit hlen. Mezi tyto léky patří bronchodilatancia (inhalační) a steroidy (inhalační nebo pilulka formě).

Máte-li chronickou bronchitidu, může lékař předepsat kyslíkovou terapii. Tato léčba může pomoci lépe dýchat, a poskytuje své tělo s potřebným kyslíkem.

Jedním z nejlepších způsobů, jak léčit akutní a chronické bronchitidy je odstranit zdroj podráždění a poškození plic. Pokud kouříte, je to velmi důležité pro ukončení.

Promluvte si se svým lékařem o programech a produktech, které vám pomohou přestat kouřit. Snažte se vyhnout pasivnímu kouření a další plicní dráždidla, jako je prach, dýmy, výparů a znečištění ovzduší.

Pro více informací o tom, jak přestat kouřit, přejít k chorobám a kouření podmínky Index a tvoje srdce článku a Národní srdce, plíce a krev zavedou je “Váš průvodce na zdravé srdce.” I když tyto zdroje se zaměřují na zdraví srdce, jsou to obecné informace o tom, jak přestat kouřit.