jak je mrtvice léčit?

Léčba mrtvice, závisí na tom, zda je ischemická nebo hemoragická. Léčba pro tranzitorní ischemické ataky (TIA) závisí na jeho příčině, kolik času uplynulo od té doby příznaky začaly, a zda máte jiné zdravotní potíže.

Mrtvice a TIA jsou lékařské pohotovosti. Máte-li příznaky mrtvice, volejte 9-1-1 hned. Nejezděte do nemocnice, nebo nechat někoho jiného řídit vás. Zavolat sanitku, aby zdravotnický personál může začít záchranné léčby na cestě na pohotovost. Během mrtvici, se počítá každá minuta.

Jakmile obdržíte okamžitou léčbu, lékař bude snažit léčit své rizikové faktory cévní mozkové příhody a předcházet komplikacím doporučil změny srdce zdravého životního stylu.

Léčení ischemickou cévní mozkovou příhodu nebo tranzitorní ischemická ataka

Ischemické mrtvice nebo TIA dochází, pokud tepna, která dodává okysličenou krev do mozku ucpe. Často krevní sraženiny způsobit zablokování, které vedou k ischemické mrtvice a TIAs. Léčba ischemické mrtvice nebo TIA mohou zahrnovat léky a léčebné procedury.

Léčení hemoragické CMP

Máte-li mozkovou příhodu způsobenou krevní sraženinou, může být dána sraženinu rozpouštět nebo sraženina mlátit, léky zvané tkáňový aktivátor plazminogenu (tPA). Lékař bude aplikovat tPA do žíly na paži. Tento typ léků musí být během 4 hodin po nástupu příznaků. V ideálním případě by mělo být co možná nejdříve. Čím dříve léčba začne, tím lépe vaše šance na zotavení. Proto je důležité znát příznaky mrtvice a volat 9-1-1 hned za neodkladné péče.

Pokud nemůžete mít tPA ze zdravotních důvodů, může Váš lékař vám antiagregační lék, který pomáhá zastavit destiček z shluknutí spolu tvořit krevní sraženiny, nebo antikoagulační lék (lék na ředění krve), která udrží stávající krevních sraženin čím dál tím větší. Dva běžné léky jsou aspirin a clopidogrel.

Trpíte-li onemocněním krkavice, lékař může doporučit karotická endarterektomie nebo krční tepna angioplastiku. Oba postupy otevřít zablokovány krčních tepen.

Výzkumníci zkoušení jiných způsobů léčby ischemické cévní mozkové příhody, jako je například trombolýzu intra-arteriální a mechanické odstranění sraženiny v mozkové ischémie (MERCI).

V intraarteriální trombolýzy, dlouhá Trubka nazývá katetr se vloží do rozkroku (stehno) a závitem na malých cévách mozku. Lékař může přinést lék prostřednictvím tohoto katétru rozbít krevní sraženinu v mozku.

MERCI je zařízení, které může odstranit krevní sraženiny z tepny. V průběhu postupu, je katétr závitem přes krční tepny na postižené tepny v mozku. Zařízení je pak použit k vytažení krevní sraženiny prostřednictvím katetru.

Hemoragickou mrtvici dochází, pokud tepna v mozku vytéká krev nebo ruptury. První kroky při léčbě hemorrhagic mrtvici mají najít příčinu krvácení do mozku a pak nad ním kontrolu. Na rozdíl od ischemické mrtvice, hemoragické mrtvice nejsou léčeni protidestičkové léky a chudokrevností, protože tyto léky mohou způsobit krvácení horší.

Užíváte-li protidestičkové léky nebo léky na ředění krve a mají hemoragickou mrtvici, budete vzlétlo léky. Pokud vysoký krevní tlak je příčinou krvácení do mozku, může lékař předepsat léky na snížení krevního tlaku. To může pomoci zabránit dalšímu krvácení.

Operace mohou být také potřebné k léčbě hemoragickou mrtvici. Tyto typy operací používaných patří výdutě udrželi, embolization role a arteriovenózní malformace (AVM) opravu.

Pokud aneurysma (a Balónovitý bouli v tepně) je příčinou cévní mozkové příhody, může lékař doporučit aneurysmatu stříhání nebo embolization role.

Aneurysma výstřižek se provádí zablokovat aneurysma z krevních cév v mozku. Tento chirurgický zákrok pomáhá předcházet dalšímu unikání krve z aneurysma. To také může pomoci zabránit aneurysma znovu od prasknutí. V průběhu postupu se chirurg provést řez (řez) v mozku a umístit malý svorku na základně výdutě. Budete mít lék, aby se vám spát v průběhu chirurgického zákroku. Po operaci, budete muset zůstat v jednotce intenzivní péče nemocnice po dobu několika dní.

Cívka embolizace je méně složitý postup pro léčbu aneurysma. Chirurg vloží trubku zvanou katétru do tepny v třísle. On nebo ona bude závit trubku na místě výdutě. Poté bude malá cívka být tlačen skrz trubici a do výdutě. Cívka může způsobit krevní sraženinu k formě, která bude blokovat průtok krve výdutě a zabránit jejímu protržení znovu. Cívka embolizace se provádí v nemocnici. Budete mít lék, aby se vám spát v průběhu chirurgického zákroku.

Je-li AVM je příčinou mrtvice, lékař může doporučit opravu AVM. (AN AVM je spleť vadných tepen a žil, které mohou protrhnou v mozku.) AVM oprava pomáhá předcházet dalšímu krvácení do mozku.

Lékaři použít několik metod k opravě audiovizuálních mediálních službách. Mezi tyto metody patří

Po zahájení léčby pro cévní mozkové příhody nebo TIA, bude lékař léčit své rizikové faktory. On nebo ona může doporučit změny srdce zdravého životního stylu pomoci ovládat své rizikové faktory.

Srdce zdravé změny životního stylu mohou zahrnovat

Léčení rizikových faktorů mrtvice

V případě změny životního stylu nestačí, budete muset lék ovládat své rizikové faktory.

Váš lékař může doporučit srdce zdravé výživy, která by měla zahrnovat

Když po dietu srdce zdravé, měli byste se vyhnout jíst

Dva živin ve stravě, aby hladina cholesterolu v krvi stoupat

Nasycených tuků zvýší vaše hladina cholesterolu v krvi víc než cokoli jiného ve vaší stravě. Když budete postupovat stravovací plán srdce zdravé, pouze 5 procent na 6 procent svého denního kalorií by mělo pocházet z nasycených tuků. Etikety na potravinách seznam množství nasycených tuků. Které vám pomohou zůstat na trati, zde jsou některé příklady

1200 kalorií denně

Související ředitele Zpráva

8 gramů nasycených tuků den

1500 kalorií denně

10 g nasycených tuků den

1800 kalorií denně

12 g nasycených tuků den

2000 kalorií denně

13 g nasycených tuků den

2500 kalorií denně

17 gramů nasycených tuků den

Ne všechny tuky jsou špatné. Mononenasycené a polynenasycené tuky skutečně pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi. Některé zdroje mononenasycených a polynenasycených tuků jsou

Snažte se omezit množství sodíku, které jíte. To znamená, výběru a přípravě potraviny, které jsou nižší v soli a sodíku. Zkuste použít nízkým obsahem sodíku a “žádná přidaná sůl” potraviny a koření u stolu nebo při vaření. Etikety na potravinách ti, co byste měli vědět o výběru potravin, které jsou nižší obsah sodíku. Snažte se jíst více než 2300 miligramů sodíku denně. Pokud máte vysoký krevní tlak, může být nutné omezit příjem sodíku ještě více.

Váš lékař může doporučit dietního přístupy k zastavení hypertenze (DASH) stravovací plán, pokud máte vysoký krevní tlak. DASH stravovací plán se zaměřuje na ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a dalších potravin, které jsou zdravé srdce a nízký obsah tuku, cholesterolu a sodíku a soli.

DASH stravovací plán je dobré srdce zdravé stravovací plán, a to i pro ty, kteří nemají vysoký krevní tlak. Více informací o DASH.

Snažte se omezit příjem alkoholu. Příliš mnoho alkoholu může zvyšovat krevní tlak a hladinu triglyceridů, což je druh tuku v krvi. Alkohol také přidává kalorie navíc, což může způsobit přibývání na váze.

Muži by měli mít více než dva alkoholické nápoje s obsahem alkoholu denně. Ženy by měly mít více než jeden nápoj s obsahem alkoholu denně. Jeden nápoj je

Udržování zdravé tělesné hmotnosti je důležité pro celkové zdraví a může snížit riziko mozkové mrtvice. Usilovat o zdravou váhu postupem podle stravovací plán srdce zdravé a udržení fyzicky aktivní.

Znát svůj index tělesné hmotnosti (BMI) vám pomůže zjistit, jestli jste si zdravou váhu ve vztahu k vaší výšce a dává odhad vašeho celkového tělesného tuku. Chcete-li zjistit svůj BMI, podívejte se na Národní srdce, plíce a krev Institute (NHLBI) on-line BMI Calculator nebo se poraďte se svým lékařem. BMI

Obecným cílem zaměřit se na je BMI nižší než 25. Váš lékař nebo zdravotní péče poskytovatele vám pomůže nastavit vhodnou BMI cíl.

Měřicí obvod pasu pomáhá obrazovku možných zdravotních rizik. Pokud je většina vašich tuku kolem pasu, spíše než na svých bocích, jste na vyšší riziko srdečních onemocnění a diabetu 2. typu. Toto riziko může být vysoké s velikostí pasu, která je větší než 35 palců pro ženy nebo větší než 40 palců pro muže. Chcete-li se dozvědět, jak měřit pasu, navštívit Posuzování svoji váhu a zdravotní riziko.

Pokud máte nadváhu nebo jsou obézní, se snaží zhubnout. Ztráta jen 3 procenta až pět procent z vaší aktuální hmotnosti může snížit triglyceridy, hladinu glukózy v krvi, a riziko vzniku diabetu 2. typu. Větší množství hubnutí může zlepšit měření krevního tlaku, nižší hladinu LDL cholesterolu, a zvyšují hladinu HDL cholesterolu.

Učení, jak zvládat stres, relaxovat, a vyrovnat se s problémy mohou zlepšit vaše emocionální a fyzické zdraví. Zvážit zdravé aktivity stres redukující, jako je například

Pravidelná fyzická aktivita může snížit mnoha rizikových faktorů mrtvice.

Každý by se měl snažit podílet se na středně-intenzity aerobní cvičení alespoň 2 hodiny a 30 minut týdně nebo intenzivní aerobní cvičení po dobu 1 hodiny a 15 minut týdně. Aerobní cvičení, jako je rychlá chůze, je jakékoliv cvičení, ve kterém vaše srdce bije rychleji a použít více kyslíku, než je obvyklé. Čím jste aktivnější, tím více budete mít prospěch. Podílet se na aerobní cvičení po dobu alespoň 10 minut při rozšířil po celý týden.

Promluvte si se svým lékařem, než začnete nový cvičební plán. Zeptejte se svého lékaře, kolik a jaké typy fyzické aktivity jsou pro vás bezpečné.

Více informací o fyzické aktivitě na

Pokud kouříte, nebo použít tabák, přestat. Kouření může poškodit a utáhněte cévy a zvýšit riziko cévní mozkové příhody. Promluvte si se svým lékařem o programech a produktech, které vám pomohou přestat kouřit. Také se snaží vyhnout pasivnímu kouření. Pokud máte potíže s odvykání kouření sami, zvažte připojení podpůrnou skupinu. Mnoho nemocnic, pracoviště a společenské skupiny nabízet výuku na pomoc lidem přestat kouřit.

Pro více informací o tom, jak přestat kouřit, naleznete Kouření a vaše srdce.