jak je antifosfolipidový syndrom diagnostikován?

Lékař bude diagnostikovat antifosfolipidový syndrom (APS) na základě vaší anamnézy a výsledků z krevních testů.

Hematologist často se podílí na péči o lidi, kteří mají APS. To je lékař, který se specializuje na diagnostiku a léčbu krevních chorob a poruch.

Můžete mít APS a další autoimunitní onemocnění, jako je například lupus. Pokud ano, lékař, který se specializuje v této poruchy mohou také poskytnout léčbu.

specialisté podílí

Mnoho autoimunitní poruchy, které se vyskytují u APS také vliv na klouby, kosti nebo svaly. Revmatologové se specializují na léčbu těchto typů poruch.

Zdravotní historie

Někteří lidé mají APS protilátky, ale žádné známky nebo příznaky onemocnění. S APS protilátek, neznamená, že máte APS. Chcete-li být diagnostikován s APS, musíte mít APS protilátky a historii zdravotních problémů spojených s poruchou.

APS může vést k mnoha zdravotních problémů, včetně mrtvice, srdeční infarkt, poškození ledvin, hluboké žilní trombózy a plicní embolie.

APS také může způsobit problémy spojené s těhotenstvím, například více potratů, potrat pozdní v těhotenství nebo předčasný porod v důsledku preeklampsie. (Eklampsie, který následuje preeklampsie, je závažné onemocnění, které způsobuje záchvaty u těhotných žen.)

Lékař může použít krevní testy k potvrzení diagnózy APS. Tyto testy zkontrolovat krev pro kteroukoli ze tří APS protilátek: antikardiolipinové, beta-2 glykoproteinu I (β2GPI) a lupus antikoagulant.

Pod pojmem “antikoagulační” (AN-te-ko-AG-u-lant), se vztahuje k látce, která zabraňuje srážení krve. Mohlo by se zdát zvláštní, že jedna z APS protilátek je nazýván lupus antikoagulans. Důvodem pro to je skutečnost, že protilátka zpomaluje srážení v laboratorních testech. Nicméně, v lidském těle, se zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin.

Pro testování protilátek APS, malý vzorek krve je odebrán. To je často odebraný z žíly na paži pomocí jehly. Tento postup je obvykle rychlá a snadná, ale může způsobit, že některé krátkodobé nepohodlí a mírný modřinu.

Možná budete potřebovat druhý krevní test pro potvrzení pozitivních výsledků. To je proto, že jeden pozitivní test může mít z krátkodobého infekce. Druhý krevní test často se provádí 12 týdnů nebo více po prvním.

krevní testy