hepatitida e

Způsobit

Přenos

Hepatitidy E je nakažlivé, akutní zánětlivé onemocnění jater. Že nebude vyvíjet do chronického onemocnění.

Hepatitida E je způsobena virem hepatitidy E, která se nachází ve stolici infikované osoby.

příznaky

Přenos viru hepatitidy E obvykle stane, když někdo pije vodu, co je kontaminováno výkaly a to i jen mikroskopické stopy-z infikované osoby. Hlavní ohniska typicky dít v oblastech světa, kde hygiena je špatná.

Diagnóza

Několik případů hepatitidy E vedly z osoby na osobu styku, a není tam žádný důkaz, že virus se může šířit pohlavním stykem. Převodovka krví je vzácný.

Ne všichni lidé infikovaní virem hepatitidy E se objeví příznaky. Nicméně, tři až osm týdnů po získání infekce, ti, kteří mají příznaky mohou mít následující

Zacházení

Zdravotnictví příznaky poskytovatelé přezkoumání a může diagnostikovat hepatitidy E s krevním testem, který odhalí přítomnost protilátek proti viru hepatitidy E. Nicméně test není k dispozici ve Spojených státech.

Neexistují žádné léky pro léčbu hepatitidy E infekce poté, co se člověk dostane. V mírnějších případech, poskytovatelé zdravotní péče obvykle předepisují odpočinek, dostatek tekutin a výživnou stravu. Zatímco tělo bojuje hepatitidy E, člověk by se měli vyhnout léky-over-the-counter nebo předepsáno, které by mohly poškodit játra. Postižení by se měli vyhýbat alkoholu během období zotavení, protože alkohol může také poškodit játra.

Prevence

Nejlepším způsobem, jak zabránit infekci hepatitidy E, je, aby se zabránilo kontaminovanou vodu, a to zejména při jízdě v zemích, kde hepatitidy E je běžné.

V současné době neexistuje žádná schválená vakcína pro hepatitidy E, i když slibným kandidátem vyvinutý částečně theernment byl úspěšný v klinických studiích.

Příběh hepatitidy E Vaccine