Hepatitida B: co asijských a Pacifik ostrovan Američané potřebují vědět

Věděli jste, že asijské a tichomořské ostrovan Američané a jiné cizí-rození Američané jsou vystaveny vyššímu riziku chronickou hepatitidou B, což může vést k selhání jater a rakovina jater?

Hepatitida B: Co asijské a tichomořské ostrovan Američané potřebují vědět

Co je to proti hepatitidě B?

nažloutlé oči a kůže, nazývané žloutenka; oteklý žaludek nebo kotníky; únava; nevolnost; slabost; ztráta chuti k jídlu; ztráta váhy; cévy spiderlike, nazývané pavoučí angiomy, které se vyvíjejí na kůži

Hepatitidy B je onemocnění jater šíří prostřednictvím kontaktu s krví, spermatu, nebo jiných tělních tekutinách od osoby infikované virem hepatitidy B. Onemocnění se nejčastěji šíří z infikované matky na novorozence při porodu. Hepatitida B je také šíří prostřednictvím sexu, rána-to-rány kontaktem a kontaktem s předměty, které mohou mít krev na nich, jako například holení holicí strojky, zubní kartáčky, stříkaček a tetování a piercing jehly.

Hepatitida B se nešíří přes nahodilý kontakt, jako je třes rukou nebo objímání; ani se šíří sdílením potraviny nebo nápoje, kýcháním a kašláním, nebo při kojení.

Hepatitida B může začínat jako krátký, onemocnění podobné chřipce. Většina zdravých dospělých a dětí starších než 5 úplnému zotavení poté, co imunitní systém těla zbaví viru.

Co je chronická hepatitida B?

Hepatitida B se stává chronickou, kdy imunitní systém těla nemůže zbavit viru. V průběhu doby, které mají virus může vést k zánětu jater; zjizvená tkáň v játrech, zvané cirhóza; nebo rakoviny jater. Zánět je bolestivý rudý otok, který nastává, když tkáně v těle nakazit. Malé děti a osoby s oslabeným imunitním systémem jsou zvláště ohroženy. Lidé, kteří byli infikováni jako děti mají 90procentní pravděpodobnost vzniku chronické hepatitidy B. 1

Lidé, kteří se narodili na matky s hepatitidou B; lidé, kteří mají blízký domácnosti v kontaktu s někým, infikované virem hepatitidy B; lidé, kteří žili v těch částech světa, kde proti hepatitidě B je běžné, včetně většiny asijských a tichomořských národů; lidé, kteří jsou vystaveni krví nebo tělními tekutinami při práci; Lidé na hemodialýze; lidé, jejichž pohlaví partnera (y) má hepatitidu B; lidé, kteří měli více než jednoho pohlaví partnera za posledních 6 měsíců nebo mají v anamnéze pohlavně přenosné choroby; injekčních uživatelů drog; muži mající sex s muži

Od roku 1986, vakcína proti hepatitidě B je k dispozici a je třeba věnovat novorozenců a dětí ve Spojených státech. Vakcína však není k dispozici, nebo teprve nedávno k dispozici, v mnoha částech světa. Jste na vyšší riziko hepatitidy B, pokud vy nebo vaše matka se narodila v oblasti světa, kde proti hepatitidě B je běžné, což znamená 2 nebo více procent populace je chronicky infikováno virem hepatitidy B. 1 Ve většině asijských a tichomořských ostrovních zemí, 8-16 procent populace je chronicky infikováno. 2

Hepatitidy B se označuje jako “tichý zabiják”, protože mnoho lidí nemá žádné příznaky, takže nemoc často postupuje bez povšimnutí let. Bohužel, mnoho lidí nejprve naučit mají chronickou hepatitidou B, když se vyvinou příznaky závažné poškození jater, které zahrnují

Kdokoliv může dostat hepatitidu B, ale někteří lidé mají vyšší riziko, včetně

Nechat vyšetřit, pokud jste z asijské či tichomořských ostrovů národa či jiné oblasti, kde je virus hepatitidy B je společná. Čím dříve se nechat vyšetřit, tím dříve můžete podniknout kroky k ochraně sebe i ostatní.

Poskytovatel zdravotní péče může vyšetření krve, aby zjistil, jestli jste v současné době infikováno nebo bylo infikováno v minulosti. Pokud máte pozitivní test, lékař může měřit virus a hladin jaterních enzymů v krvi, k určení, zda je aktivní nebo způsobit poškození jater virus. Lékař může použít ultrazvukovou proceduru, která používá zvukové vlny k vytvoření představy o vnitřních tělesných tkání a orgánů, pro screening rakoviny jater, zvané také hepatocelulární karcinom. Nesmíte potřebovat okamžitou léčbu, ale budete potřebovat pravidelné testů pro sledování zdraví Vašich jater. Povzbuzujte své rodinné příslušníky a další blízké osobní kontakt se nechat vyšetřit.

Proč jsou Asie a Pacifik ostrovan Američané u vyššího rizika?

Hepatitida B je možné předejít. Nechte se očkovat, pokud jste nebyli infikováni. Vakcína proti hepatitidě B jsou uvedeny v tří snímků více než 6 měsíců. Musíte se dostat všechny tři záběry, které mají být plně chráněna. Vakcína je bezpečná pro lidi všech věkových kategorií, včetně těhotných žen a kojenců.

Pokud si myslíte, že jste v poslední době vystavena viru hepatitidy B, navštivte svého lékaře ihned. První dávka vakcíny proti hepatitidě B v kombinaci s hepatitidou B Imunoglobulin-injekce protilátek, které dočasně chrání před infekcí virem hepatitidy B-může zabránit infekci.

Žádný lék existuje pro hepatitidu B, ale několik léky jsou schváleny pro léčbu chronické hepatitidy B. Cílem léčby je snížení rizika poškození jater, cirhóza jater, rakovina jater a snížením zánětu jater a množství viru v těle. Současné léky nejsou zcela zbavit viru, takže léčba je často celoživotní. Lidé s chronickou hepatitidou B neměli pít alkohol, drogy, doplňky a bylinné léky, které mohou poškodit játra.

Získání testovány na hepatitidu B je důležité zejména pro těhotné ženy. Pokud nejste infikován, dostat vakcínu. Máte-li hepatitidu B, ujistěte se, že lékař a personálu, které poskytují vaše dítě vědět, aby mohli minimalizovat riziko vašeho dítěte infekce. Vakcína proti hepatitidě B a hepatitida B imunní globulin je třeba věnovat Vašemu dítěti ihned po narození, což výrazně snižuje riziko infekce.

Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney Diseases ernment) a dalších složek theernment ernment) provádět a podporovat výzkum mnoha chorob a stavů.

Jaké jsou a jsou ty pravé pro vás ?; jsou součástí klinického výzkumu a jádrem všech lékařských pokroků. hledat nové způsoby, jak prevenci, odhalování, nebo léčit nemoc. Vědci také použít k pohledu na jiné aspekty péče, jako je zlepšení kvality života pro lidi s chronickým onemocněním. Zjistěte si, zda jsou pro vás to pravé.

Co jsou otevřené ?; které jsou v současné době otevřené a přijímá do pracovního poměru si můžete prohlédnout na www.ClinicalTrials.

Theernment bych poděkovat; Tramvajová T. Tran, M. D., Cedars-Sinai Medical Center

Jaké jsou příznaky chronické hepatitidy B?

Kdo je ohrožen hepatitidy B?

dubna 2014

Jak mohu chránit sebe a ostatní před hepatitidou B?

Jak mohu chránit své dítě před hepatitidou B?