doplňky vápníku tipy a odpovědi

V dokonalém světě bychom získat všechny vápníku potřebujeme od potravin, které jíme. Nejen, že obvyklí podezřelí jako jogurt, mléko a sýry, ale i konzerv lososa a sardinky, brokolice, kapusta a collard a obohacených cereálií a džusů. Ale žijeme v nedokonalém světě.

Když byl Betty Bullocková diagnostikován s osteoporózou v roce 1997, ve věku 66, byl to šok. Vždycky byla zdravá a aktivní, zanícený sportovec, který hraje tenis, plave, chodí její psi, a tance; “Přemýšlel jsem,” Co jsem udělal špatně? ‘ “Říká 76-letý prababička, který žije v Albuquerque v Novém Mexiku” Předpokládal jsem, že jsem se nemusel starat o osteoporózy, protože jsem byl tak zdravý a moje matka nikdy dost. ”

Je doplněk právo vápníku pro vás?

Záleží na tom, kolik jste již dostat se do svého jídelníčku. Dospělí potřebují 1000 miligramů vápníku každý den (ze všech zdrojů), a tato částka stoupá s věkem. Ženy nad 50 let a muži nad 70 let potřebovat 1200 miligramů denně. Pokud si myslíte, že budete potřebovat doplněk k posílení své číslo, poraďte se se svým lékařem.

Čím více vápníku budete mít najednou, tím těžší je pro vaše tělo zpracovat. Cílem pro 500 miligramů nebo méně. Možná budete chtít, aby se menší množství v každém jídle po celý den přidat až do svého celkového počtu.

Více, než je doporučené denní dávky není dobré pro vás. To může být dokonce škodlivé, podle studie v časopise Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism 2011.

Vaše tělo zbaví přebytečného vápníku ledvinami, a to jde do moči, zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů pro některé lidi. Vysoké hladiny na minerální látky v krvi může vést k problémům s ledvinami, jakož i ztvrdlých krevních cév a tkáně. Některé studie také propojit vysoký příjem vápníku, a to zejména z doplňků, s větším rizikem srdečních onemocnění, i když výsledky nejsou vyrovnány.

uhličitan vápenatý je běžnější ze dvou hlavních typů doplňků vápníku. Také byste měli něco sníst, když ji vzít na pomoc ji používat nejlepší vaše tělo. Nezáleží na tom, jestli budete mít vápenaté soli kyseliny citrónové s jídlem nebo bez něj.

Doplněk může mít více uhličitan vápenatý jako přísada než jedna s vápenaté soli kyseliny citrónové, ale mohou být stejně účinné. Při porovnávání produkty, zkontrolujte štítky zjistit, kolik skutečné vápníku budete mít se v dávce.