Crohnova choroba: Přehled tématu

Crohnova choroba je celoživotní zánětlivé onemocnění střev (IBD). Části trávicího systému dostat oteklé a mají hluboké boláky zvané vředy. Crohnova choroba se obvykle nachází v poslední části tenkého střeva a v první části tlustého střeva. Ale to se může vyvinout kdekoliv v zažívacím traktu, z úst do konečníku.

Lékaři nevědí, co způsobuje, Crohnovu chorobu. Můžete získat, když imunitní systém má abnormální odpověď na normální bakterií ve střevě. Jiné druhy bakterií a virů, může také hrát roli při vyvolání onemocnění.

Crohnova choroba může běžet v rodinách. Vaše šance na získání to jsou vyšší, pokud ji blízký rodinný příslušník. Lidé z východní Evropy (Ashkenazi) židovského původu mohou mít vyšší šanci dostat Crohnovu chorobu. Kouření vás také staví na vyšší riziko vzniku onemocnění.

Mezi hlavní příznaky Crohnovy choroby jsou bolest břicha a průjem (někdy s krví). Někteří lidé mohou mít průjem 10 až 20 krát denně. Zhubnout aniž bychom se snažili je další společný znak. Méně časté příznaky patří vředy v ústech, střevní blokády, anální trhliny (puklin) a otvory (píštělí) mezi orgány.

Infekce, hormonální změny, a kouření může způsobit vaše příznaky znovu propuknout. Můžete mít jen mírné příznaky, nebo jít na dlouhou dobu bez jakýchkoli příznaků. Několik lidí má pokračující, závažné příznaky.

Je důležité mít na paměti, že příznaky Crohnovy choroby může být zhoršuje. Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte některý z těchto příznaků

Lékař Vás bude ptát na vaše příznaky a provést fyzickou zkoušku. Můžete mít také rentgeny a laboratorní testy, aby zjistili, zda máte Crohnova.

Testy, které mohou být provedeny pro diagnostiku Crohnovy choroby patří

Cítíte slabost nebo máte rychlý a slabý puls; Máte silnou bolest břicha; Máte horečku nebo třesavka; Ty jsou znovu a znovu zvrací.

Barnatý RTG tenkého střeva nebo tlustého střeva; Kolonoskopie nebo pružné sigmoidoskopie. V těchto testech, lékař používá tenkou, osvětlené trubice se podívat dovnitř tlustého střeva; Biopsie. Lékař bere vzorek tkáně a testuje ji zjistit, jestli máte Crohnova nemoc nebo jiné, jako je například rakovina; Analýza stolice. Toto je test hledat krve a známky infekce ve vzorku stolici.