Čokoláda je temné tajemství

 Obsah archivy po 2 letech s cílem zajistit našim čtenářům snadno najít nejvíce včasné obsah; Chcete-li zjistit nejaktuálnější informace, prosím, zadejte svou téma zájem do našeho vyhledávacího pole.

Pokud si myslíte, že čokoláda je nebeský, nejste sami. Čokoláda je doslova “pokrm bohů” – to je to, co její botanický název, Theobroma cacao znamená. Ale ty nemusí být božský dopřát. Obyčejní smrtelníci Zbožňuji čokoládu ve všech jejích formách, od skromného čokoládový koláček gurmánské pochoutky, mrazivé horkou čokoládu a dekadentní dezerty. A aby čokoláda ještě více slintat-hodné, vědci zjišťují, toto starobylé pamlsek mohou mít některé moderní zdravotní výhody.

Q: Když byla čokoláda poprvé objeven?

Tím, Marjorie IngallWhat dělá lásku na celý život? Náklonnost? Ano. Respekt? Jistě. Ale velký manželství není jen o tom, co máte. Je to o tom, co udělat, aby se vztah silnější, bezpečnější, starostlivá a dopustil. Zde je návod, jak vytvořit svůj “navždy” fantastické; Manželství je domov, útočiště proti vnějším bouří. A jako každý dům, to vyžaduje silný a trvalý základ. Vybudovat jednu, každý pár musí učinit určité kroky – sedm, abych byl přesný – to otočit vás dva do …

A: Čokoláda se datuje století. Mayové obchodované cenné kakaové boby, ze kterého je čokoláda vyrobené, jako komodita. V roce 1519, Aztékové objevili, že oni mohli dělat lahodný nápoj přidáním vody a sladidla na pražených, pozemní-up kakaových bobů. Čokoládové tyčinky přišel později v 18. století, smícháním čokolády s mlékem.

Otázka: Jsou všechny čokolády pro vás dobré?

A: milovníci čokolády, radujte se – ale být důvtipný o zdravotních výhod čokoláda je. Čokoláda opravdu může být dobré pro vás, ale ne všichni čokoláda je vytvořen stejně. Pokud jste po zdravotních výhod, zapomenout na žvýkací, karamel, ibišek nebo smetany pokrytých čokolády a dívat se na tuhá hořké čokolády.

Otázka: Proč je tmavá čokoláda lepší volbou než bílou nebo mléčnou čokoládou?

A: Zdravotní účinky čokolády pocházejí z flavonoidů, což je typ fytochemické látky nalezené v kakaových bobů. Tmavá čokoláda obsahuje vyšší procento kakaa než bílé nebo mléčné čokolády. A čím více kakaa čokoládový výrobek obsahuje, tím bohatší jeho obsah zdraví prospěšných.

Otázka: Jaké jsou zdravotní přínosy hořké čokolády?

A: Výzkum ukázal, že při tmavá čokoláda je součástí zdravého životního stylu, může zlepšit zdraví srdce, krevní tlak, snižuje hladinu LDL “špatné” cholesterolu a zvýšení průtoku krve do mozku. Může také zlepšit hladinu cukru v krvi a citlivost na inzulín, což snižuje riziko cukrovky.

Otázka: Kolik čokoláda bych měl jíst získat zdravotní výhody?

A: omezit velikost porce, protože i když tmavá čokoláda obsahuje dobré-for-you flavonoidy, ale také ne-tak-dobré-for-you tuku, cukru a kalorií. Overindulging v čokoládě může vrátit zpět všechny zdravotní výhody a vést k přibývání na váze a souvisejících zdravotních problémů.

Moderní den zdravou výživu?