Clary Sage: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Clary Clary Wort, Clear Eye, Esalarea, Herbe aux Plaies, Muscatel Sage, Muskatellersalbei, Muskatellsalvia, Orvale, Å alfej Muskatny, Salvia Římská Salvia sclarea, Sauge SclarÃe, Sauge MusquÃe, SclarÃe, viz jasný, TOUTE-Bonne.

Clary šalvěj je bylina. Květy a listy se používají k výrobě léku. Nepleťte si Clary Sage Sage listů (Salvia officinalis); Clary šalvěj se používá pro žaludeční nevolnost a jiné zažívací poruchy, stejně jako onemocnění ledvin; Někteří lidé používají Clary Sage sliz, olejovitou látku vylučovaný rostliny, odstranit cizí předměty z oka, za účelem odstranění trny nebo třísky z kůže, a pro léčení nádorů; V potravinách a nápojích, olej z Clary Sage je používána jako aromatizační činidla; Ve zpracovatelském průmyslu, olej z Clary Sage se používá jako vonná látka v mýdlech a kosmetiky.

Nalezený v Clary Sage olej může pomoci snížit aktivitu záchvatu. Vzhledem k tomu, olej je hustý a lepkavý, mohlo by to také pomoci vytáhnout objektů z pod víčka a z kůže.

Nedostatečná Evidence fo; Žaludeční nevolnost; Zažívací poruchy; Ledvinové onemocnění; Nádory Při aplikaci na kůži; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost Clary Sage pro tyto účely.

Clary Sage je bezpečné při použití v množství vyskytují v potravinách. Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli je bezpečné při použití v léčivých částek; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Clary mudrc se zdá být bezpečný pro těhotné a prsu -feeding žen v potravinářských množstvích. Ale větší množství léčivé třeba se vyhnout, dokud ještě není známo.

Chloralhydrát způsobuje ospalost a ospalost. Clary mudrc Zdá se, že zvýšení účinků sborového hydrátu. Vezmeme-Clary Sage spolu s chloralhydrátu může způsobit příliš velkou ospalost.

Hexobarbitone může způsobit ospalost a malátnost. Clary mudrc Zdá se, že zvýšení účinků hexobarbitone. Vezmeme-Clary Sage spolu s hexobarbitone může způsobit příliš velkou ospalost.

Příslušná dávka Clary Sage používané jako léčby závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro Clary Sage. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese