choroba léky Crohnova

Léky jsou obvykle lékem volby u Crohnovy choroby. Mohou kontrolovat nebo prevenci zánětu ve střevech a pomáhají

Volba léku obvykle závisí na tom, jak závažné onemocnění to, co část střeva je ovlivněna, a zda jsou přítomny komplikace. Léky na Crohnovy choroby patří

Úlevě od příznaků; Podporu hojení poškozených tkání; Dal nemoc do remise a udržet ji od vzplanutí znovu; Odložit nutnost chirurgického zákroku.

Aminosalicyláty (jako je mesalazin nebo sulfasalazin). Tyto léky pomáhají zvládat příznaky; Antibiotika (jako je například ciprofloxacin nebo metronidazolem). Ty mohou být vyzkoušeny, pokud se aminosalicyláty nepomáhají. Používají se také k léčbě píštěle a abscesy; Kortikosteroidy (jako je prednison nebo budesonid). Ty mohou být podávány po dobu několika týdnů nebo měsíců pro kontrolu otok. Tyto steroidní léky obvykle zastavit symptomy a dal onemocnění v remisi. Ale oni nejsou použity jako dlouhodobou léčbu, aby příznaky z vracejí; Léky, které potlačují imunitní systém (jako azathioprin a metotrexát). Můžete vzít v případě, že léky uvedené výše nefungují, pokud vaše příznaky vrátit, když přestanete užívat steroidní léky, nebo je-li vaše příznaky často vracet, a to i s léčbou; Biologics (například infliximab a adalimumab). Lékař může mít pokusu těchto léků, pokud ostatní léky na Crohnovy choroby, které nepracovaly pro vás. V některých případech, biologickými se snažil před některé z dalších výše uvedených léčiv. Používají se také k léčbě fistulas; Cyklosporin a intravenózní (IV), kortikosteroidy, které mohou být potřebné pro těžké případy.