CHOPN a strava: vyhnout hubnutí a pobyt zdravější

Pokud máte chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN), dietní požadavky mohou být vyšší pro vás než pro ostatní lidi. Vaše energie může být omezen, takže je těžší připravit a jíst jídla. Nebo můžete vzít léky nebo zkušenosti deprese, které mohou snižovat chuť k jídlu.

Pokud vy nebo váš partner žije s chronickou obstrukční plicní nemocí, můžete být zvědaví, jaký vliv COPD bude mít na svou sexualitu. Bude sex vůbec možné? Bude to bezpečné? uspokojující; Chronická obstrukční plicní nemoc příznaky jako kašel, sípání a dušnost téměř jistě změní způsob, jakým vy a váš partner sami vyjádřit sexuálně. Ale to neznamená, že musí nabízet adieu pohlaví nebo jiných forem fyzického intimity; Samozřejmě, že dobrý sex není automatické, když COPD je na obrázku …

Věděli jste, že dýchacích svalů u lidí s CHOPN spálit 10násobek kalorií jiných lidí? To proto, že to vyžaduje tolik energie, jen dýchat.

Pokud máte CHOPN, zdravá strava může pomoci řídit Váš zdravotní stav a pomůže vám cítit se lépe. Zde jsou tři důvody, proč

1. Pokud nemáte dostatek kalorií a trpí podváhou

2. Pokud máte nadváhu

3. Když máte CHOPN, stravu plný zdravých potravin

Pokud jste CHOPN, možná budete muset provést některé změny stravy. Ale vždycky to pod vedením registrovaného dietologa nebo jiného poskytovatele zdravotní péče, kteří mohou připravit výživa akční plán na míru přesně podle vašich potřeb.

Zde je několik Chronická obstrukční plicní nemoc a dietní pokyny, které vám pomohou začít

Jíst různé zdravých potravin, jako je zelenina, ovoce, celozrnných výrobků, mléčných výrobků, a bílkovin. potraviny s vysokým obsahem vlákniny jsou zvláště důležité. Pomáhají i při trávení, snižují hladinu cukru v krvi, snížení hladiny cholesterolu, a může pomoci kontrolovat váhu.

Pít hodně vody. Nejen, že pomůže zabránit plyn, když budete jíst potraviny s vysokým obsahem vlákniny, ale voda pomáhá tenké hlen, takže můžete vykašlat to jednodušší. Většina lidí potřebuje šest až osm osm-unce sklenic vody denně. Informujte se u svého poskytovatele zdravotní péče, ačkoli, protože některé zdravotní stav vyžadovat, abyste omezit vaše tekutiny.