Carqueja: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Bacanta, Baccharis crispa, Baccharis cylindrica, Baccharis gaudichaudiana, Baccharis genistelloides, Baccharis milleflora, Baccharis myriocephala, Baccharis trimera, Baccharis trinervis, Baccharis triptera, Cacalia Amara, Caclia Doce, Cacalia-Am ..; Viz Všechny názvy Bacanta, Baccharis crispa, Baccharis cylindrica, Baccharis gaudichaudiana, Baccharis genistelloides, Baccharis milleflora, Baccharis myriocephala, Baccharis trimera, Baccharis trinervis, Baccharis triptera, Cacalia Amara, Caclia Doce, Cacalia-Amarga, Cacalia-Amargosa, Cacliadoce, Carqueja Amara , Carqueja-Amargosa, Carqueja-Do-Mato, Carquejilla, Carquejinha, Chinchimani, Chirca Melosa, Condamina, Cuchi-Cuchi, Quimsa-Kuchu, Quina-De-Condamiana, Quinsu-Cucho, Tiririca-De-Balaio, Tres-Espigas, Vassoura; Anonymní

Carqueja je bylina. Lidé osušte části rostliny, které rostou nad zemí a používat je, aby lék; Carqueja se používá k léčbě bolesti, zažívací potíže, otoky, zadržování vody, a zácpa. To je také používáno chránit játra, brání vředy, čistí krev, trávení podpor, snížení horečky, a způsobit potrat. Další použití zahrnuje léčbu bolesti na hrudi (angina pectoris), cukrovka, obezita, onemocnění ledvin, střevní červi, virových infekcí a špatný krevní oběh. Carqueja se také používá ke zvýšení sexuální touhy; Někteří lidé použijí Carqueja přímo na kůži k léčbě ran.

Carqueja obsahuje chemické látky, které by mohly zmírnit zánět (otok) a zlepšují krevní oběh.

Nedostatečná Evidence fo; Bolest; Špatné trávení; Zadržování vody; Zácpa; Chránit játra; diabetes; bolest na hrudi (angina pectoris); Zlepšení cirkulace; Střevní červi; Rány po nanesení na kůži; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost Carqueja pro tyto účely.

Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli Carqueja je bezpečný; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o využití Carqueja během těhotenství a kojení. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Alergie na ambrózie, sedmikrásky, a příbuzné rostliny: Carqueja může vyvolat alergickou reakci u lidí, kteří jsou citliví na rostliny čeledi Asteraceae / Compositae. Členové této rodiny patří ambrózie, chryzantémy, měsíčky, sedmikrásky, a mnoho dalších. Pokud trpíte alergiemi, ujistěte se, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče před přijetím Carqueja; Diabetes: Carqueja mohl snížit hladinu cukru v krvi. Použití Carqueja spolu s diabetem léky by mohl dělat hladina cukru v krvi klesne příliš nízko. Monitorovat hladinu cukru v krvi úzce; Chirurgie: Carqueja může mít vliv na hladinu glukózy v krvi. Existují určité obavy, že by to mohlo zasahovat do krevního cukru v průběhu a po operaci. Přestat používat Carqueja nejméně 2 týdny před plánovaným operaci.

Carqueja může snížit hladinu cukru v krvi. Diabetes léky jsou také použity ke snížení hladiny cukru v krvi. Užívání Carqueja spolu s diabetem léky může způsobit hladina cukru v krvi příliš nízká. Sledovat hladinu cukru v krvi pečlivě. Možná je třeba změnit dávku vašeho diabetu léky; Některé léky používané k léčbě cukrovky patří glimepirid (Amaryl), glyburid (DiaBeta, Glynase PRESTAB, Micronase), inzulín, pioglitazon (Actos), rosiglitazon (Avandia), chlorpropamid (Diabinese), glipizidu (Glucotrol), tolbutamid (Orinase) a další ,

Příslušná dávka Carqueja závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro Carqueja. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

BETONI, J. E., Mantovani, R. P., Barbosa, L. N., Di Stasi, L. C. a Fernandes, Junior A. Synergie mezi rostlinného extraktu a antimikrobiálních léků používaných na Staphylococcus aureus onemocnění. Mem.Inst.Oswaldo Cruz 200; 101 (4): 387-390.

Dickel, M. L., Míry, S. M., a Ritter, M. R. Rostliny populárně používá pro účely ztrátě hmotnosti v Porto Alegre, jižní Brazílii. J Ethnopharmacol 1-3-200; 109 (1): 60-71.

Mendes, F. R., Tabach, R., a Carlini, E. A. Vyhodnocení Baccharis trimera a Davilla rugosa v testech adaptogen aktivitu. Phytother Res 200; 21 (6): 517-522.

Simoes-Pires, C. A., Queiroz, E. F., Henriques, A. T., a Hostettmann, K. Izolace a on-line identifikace antioxidačních látek ze tří druhů Baccharis HPLC-UV-MS / MS s postkolonovou derivatizací. Phytochem Anal. 200; 16 (5): 307-314.

Xavier, A. A., Peckolt, O. L. a Canali, J. [Účinek extraktu Baccharis genistelloides osoby na hladinu glukózy v krvi]. C.R.Seances Soc.Biol Fil. 196; 161 (4): 972-974.

Abad MJ, Bermejo P, Gonzales E, et al. Antivirová aktivita bolívijských rostlinných extraktů. Gen Pharmacol 199; 32: 499-503.

Coelho MG, Reis PA, Gava VB, et al. Antiarthriticky účinek a subakutní toxikologické vyhodnocení Baccharis genistelloides vodný výluh. Toxicol Lett 200; 154: 69-80.

de las Heras B, Zpomalení K, Benedi J, et al. Protizánětlivé a antioxidační aktivita rostlin používaných v tradiční medicíně v Ekvádoru. J Ethnopharmacol 199; 61: 161-6.

Gene RM, Cartana C, Adzet T, et al. Protizánětlivé a analgetické aktivity Baccharis trimera: identifikace jeho aktivních složek. Planta Med 199; 62: 232-5.

Hnatyszyn O, Moscatelli V, Garcia J., et al. Argentinský rostlinné extrakty s relaxačním účinkem na hladkou svalovinu corpus cavernosum morčete. Phytomedicine 200; 10: 669-74.

Januario AH, Santos SL, Marcussi S, et al. Neo-clerodane diterpenoid, nový inhibitor metaloproteázy hadí jed od Baccharis trimera (Asteraceae): anti-proteolytických a anti-hemoragické vlastnostmi. Chem Biol Interact 200; 150: 243-51.

Oliveira AC, Endringer DC, Amorim LA, et al. Účinek extraktů a frakcí Baccharis trimera a Syzygium cumini na glykémii diabetických a nediabetických myší. J Ethnopharmacol 200; 102: 465-9.

Palacios P, Gutkind G, Rondina RV, et al. Rod Baccharis. II. Antimikrobiální aktivita B. crispa a B. notosergila. Planta Med 198; 49: 128.

Soicke H, Leng-Peschlow E. Charakteristika flavonoidů z Baccharis trimera a jejich antihepatotoxické vlastnostmi. Planta Med 198; 53: 37-9.

Torres LM, Gamberini MT, Roque NF, et al. Diterpene z Baccharis trimera s relaxačním účinkem na krysy hladkého svalstva cév. Phytochemistry 200; 55: 617-9.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese