Burkittův lymfom: diagnóza, prognóza, příznaky a léčba

Burkittův lymfom je forma nehodgkinským lymfomem, ve kterém rakoviny začíná v imunitních buněk zvaných B-buňky. Uznán jako nejrychleji rostoucí lidskou nádoru, Burkittův lymfom je spojena s poruchou imunity a rychle fatální pokud se neléčí. Nicméně, intenzivní chemoterapie může dosáhnout dlouhodobé přežití ve více než polovině lidí s Burkittovým lymfomu.

Dů; Je možné, že hlavní název zprávy Hodgkinova nemoc není jméno, které očekává. Zkontrolujte synonyma listingu najít alternativní název (y) a poruchy dělení (y) na které se vztahuje tato zpráva.

Ven z Afriky, Burkittův lymfom je vzácná. Ve Spojených státech asi 1200 lidí jsou diagnostikovány každý rok a asi 59% pacientů ve věku nad 40. Burkittův lymfom je zvláště pravděpodobné, že se budou vyvíjet v lidí nakažených virem HIV, virus, který způsobuje AIDS. Před vysoce aktivní antiretrovirální terapie (HAART) se stal rozšířený léčbu HIV / AIDS, výskyt Burkittovým lymfomu byla odhadnuta na 1,000 krát vyšší u HIV pozitivních osob než v běžné populaci.

V klasifikaci Světové zdravotnické organizace, existují tři typy Burkittovým lymfomu

Ve srovnání s endemické typu, incidence infekcí Epstein-Barrové je v dalších dvou typů Burkittova lymfomu výrazně nižší. V sporadické onemocnění, Epstein-Barr se vyskytuje asi u 20% pacientů. S imunitní nedostatečnosti spojené s typu, se vyskytuje v asi 30% až 40% pacientů. Takže sdružení Epstein-Barr s těmito dvěma typy Burkittovým lymfomu je nejasný.